ČR čelí největší bezpečnostní hrozbě za posledních 25 let. Jsou mezi migranty islámští radikálové?

ČR čelí největší bezpečnostní hrozbě za posledních 25 let. Jsou mezi migranty islámští radikálové?
23 / 09 / 2015, 16:30

Českou republiku ohrožují islámští teroristé a IS. A my nemáme kontrolu ani nad tím, kdo do naší země přichází.

Na diskuzi v poslanecké sněmovně se rovněž mluvilo i o největších hrozbách pro Českou republiku. Imigrační krize je nejhorší krizí za posledních 25 let, a vracíme se k otázkám, které byly považované za vyřešené. 

Jednou z nejvážnějších hrozeb je bezesporu islámský radikalismus a tzv. islámský stát. Je faktem, že se významně radikalizují minoritní skupiny v Evropě a nelegální imigrace je jedním z nejzávažnějších rizik. Podle zástupců silových resortů je bezpodmínečně nutné mít přehled o tom, kdo a za jakým účelem překračuje naší státní hranici.

Armádu na ochranu státních hranic poslat můžeme, ale...

Problém je, že se po Evropě pohybují desetisíce imigrantů, kteří nebyli řádně identifikováni v hraničních státech EU, nebyli jim mnohdy ani sejmuty otisky prstů. 

V diskuzi vystoupil i armádní generál et  Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR, který především poukázal na to, že česká armáda nemá ucelenou koncepci a jednou se "jde zprava, jdenou zleva", jednou jsou prioritou zahraniční mise, podruhé je prioritou situace na Ukrajině, potřetí je prioritou migrační krize.  

Generál Šedivý uvedl: "Migrace je problém humanitární a bezpečnostní nejen v místě konfliktu, ale i u nás. My musíme mít kontrolu nad tím, kdo do Evropy přichází. Není možné, aby sem mířily desetitisíce lidi, o kterých nic nevíme. Nesmíme dovolit návrat Evropanů, kteří bojovali po boku IS."

Už v srpnu uvedl Jiří Šedivý pro server novarepublika.cz : "Myslím, že dneska už poměrně velká část politiků a sto procent bezpečnostních expertů chápou, že tato migrační vlna je velkou hrozbou, se kterou si, bohužel, pravděpodobně nebudeme vědět rady a bude nás to stát velké úsilí. Za svým výrokem, že Evropa zaspala, si stojím a současná situace to podle mne podtrhuje. 

Upozornil na teroristické útoky v Paříži (Charlie Hebdo), na rychlovlak z Amsterodamu. Naší republiku může zcela paralyzovat teroristický útok pouhých deseti islámských radikálů, kteří mohou zaútočit na citlivá místa především ve velkých městech. 

Zákonitě s touto vlnou migrantů přichází ta myšlenka Islámského státu, která říká: přenesme boj proti křižákům do Evropy. A my jsme ti "křížáci". 

Armáda přece nemá hlídat státní hranice, jistě může pomáhat, dělala to už několikrát, může dočasně posílit policii, ale není to primární úkol armády. Dalším problémem jsou aktivní zálohy, musí se vytvořit zákonné podmínky, aby mohli záložníci plnit úkoly, které od nich stát vyžaduje. 

Migranti zahazují osobní doklady, aby nebylo možné zjistit, kam patří, a my jim to tolerujeme. Podle mého názoru člověk, který nemá doklady, je kandidát na to, aby byl bez milosti odeslán pryč. Za tím je nějaký úmysl. Kdyby ti lidé utíkali jen před nějakým nebezpečím, nebudou házet své doklady do kanálu, aby nebylo identifikovatelné, odkud jsou. Stejně tak je přece trestný čin, když nezákonně překročíte hranice jakéhokoli státu. Zdroj: novarepublika.cz

Psali jsme také:

800 džihádistů je připraveno k teroristickým útokům po celé Evropě.

Teroristů už je v Evropě tolik, že je nejde sledovat. Navíc "splynou s davem"

EUROJUST varuje: mezi imigranty jsou islámští radikálové IS

Špatná zpráva pro příznivce přijímání uprchlíků. Jsou mezi nimi islámští radikálové.

Tagy článku