Němci požadují po vládě "tvrdší postup". Kolínský teror vyvolal strach a nejistotu

Němci požadují po vládě &quote;tvrdší postup&quote;. Kolínský teror vyvolal strach a nejistotu
08 / 01 / 2016, 09:15

Ano pro pohraniční kontroly v EU, zastropování počtu uprchlíků, sledování islámských radikálů, kamerové systémy v ulicích: azylová krize a silvestrovské útoky změnily náladu v Německu

Nejnovější průzkum mínění provedený agenturou Infratest Dimap, který si objednala německá ARD, zveřejnil německý deník Die Welt. 

Velká většina Němců požaduje zpřísnění opatření proti islamistickému terorismu. 87 procent občanů je přesvědčeno, že německým sympatizantům IS by mělo být odebíráno německé občanství, pokud se aktivně podílí na teroristických akcích.

Sedm z deseti Němců je pro "zásadní zpřísnění dohledu", 88 procent respondentů by zase potencionálním islámským radikálům zakázalo pohyb v blízkosti velkých akcí v Německu. 68 procent Němců se obává, že v nejbližší době dojde v Německu k teroristickému útoku, o 7 procent se zvýšily obavy po hrozbě útoku v Mnichově v závěru loňského roku.  

Dvě třetiny Němců očekává v roce 2016 teroristický útok

61 procent respondentů požaduje, aby Německo stanovilo strop - maximální počet uprchlíků, který je možné přijmout. 51 procent by zakázalo vstup uprchlíkům, kteří nemají platné doklady totožnosti. 

57 procent Němců je pro znovuzavedení kontrol na německých a dalších vnitřních hranicích EU, což je nárůst p 12 procent proti údajům v loňském září.  

56 procent Němců je přesvědčeno, že uprchlická krize přerostla politikům přes hlavu

82 procent Němců by po silvestrovských incidentech se sexuálním obtěžováním žen souhlasilo s rozšířením kamerového systému na veřejných místech. Pro posílení kamerového systému byly především ženy, takto odpovědělo 88 procent z nich. Naopak muži souhlasili v 75 procentech případů. Kvůli incidentům, které se odehrály v Kolíně nad Rýnem či Hamburku, se chce 35 dotazovaných příště vyvarovat větším shromážděním lidí. Zdroj: tyden.cz

Telefonické ankety, která se uskutečnila ve dnech 4. a 5. ledna se zúčastnilo 1004 oprávněných německých voličů.

 

Tagy článku