Němci se bojí islámu. Dvě třetiny tvrdí, že "Islám do Německa nepatří."

Němci se bojí islámu. Dvě třetiny tvrdí, že &quote;Islám do Německa nepatří.&quote;
Popisek: Ilustrační foto
12 / 05 / 2016, 14:00

Alespoň to uvádí nejnovější průzkum veřejného mínění.

Podle posledního průzkumu veřejného mínění 60 procent Němců souhlasí s názorem, že "Islám do Německa nepatří." Výsledky průzkumu byly zveřejněny dnes, v době rostoucí skepse vůči náboženstvím, zvláště u voličů středopravých a pravicových německých stran, píše německý deník Deutsche Welle.

Naopak 34 procent respondentů tomuto tvrzení věří, ale deník současně připomíná, že v Německu je mezi 2,1 až 4 miliony muslimů.

Čísla ukazují významný posun ve veřejném mínění od roku 2010, kdy německý prezident Christian Wulff ve svém projevu prohlásil, že islám je součástí Německa. V té době se s jeho tvrzením ztotožňovalo 49 procent respondentů, zatímco 47 procent tento názor odmítlo. 

Bývalý německý prezident Wulff: Naučme se žít s muslimy

Výhrady k islámu jsou více patrné u starších Němců, má je 71 procent osob ve věku nad 64 let. Na rozdíl od toho téměř polovina Němců ve věku mezi 18 a 34 uvedla, že islám do Německa patří.

Polovina Němců potvrdila, že má obavy z toho, že vzhledem k velkému počtu uprchlíků, poroste v zemi vliv islámu. Průzkum zjistil, že 58 procent Němců nevěří zavedeným politickým stranám CDU, CSU, SPD, Zeleným, ani FDP, že berou dostatečně vážně obavy z radikálního islámu.

Průzkum provedla společnost Infratest DIMAP pro německou veřejnoprávní televizi WDR v době mezi 2. a 3. květnem u 1000 respondentů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace