Němci se tajně ozbrojují, bojí se imigrantů

Němci se tajně ozbrojují, bojí se imigrantů
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Pal Joakim Olsen|Popisek: Ilustrační foto
10 / 12 / 2016, 18:30

Nelegální prodeje střelných zbraní neustále rostou, tajně se ozbrojují i ti, kteří navenek uprchlíky vítají.

Jak zjistili reportéři německého magazínu Die Zeit, v uplynulých sedmi měsících si z e-shopu nazvaného „Strach z migrantů“ objednalo přes internet střelnou zbraň asi 200 Němců. Cena těchto zbraní se pohybuje jen v řádech několika stovek eur, ale držení většiny z nich není v Německu povoleno.

Evropská komise, s odvoláním na listopadové teroristické útoky v Paříži, požaduje bezprecedentní osekání práv majitelů střelných zbraní

Jedním z držitelů takové zbraně je nejmenovaný rodák z Berlína. „Zažil jsem mnoho konfliktů s migranty,“ říká muž, kteří pracoval v síti supermarketů jako řezník. „Většina zaměstnanců pocházela ze zemí třetího světy a konflikty byly takřka na denním pořádku. Nejprve jsem si koupil jen plynovou pistoli v běžném německém obchodě. Pak jsem ale objevil tu webovou stránku a tam si člověk mohl opatřit skoro všechno. Nikdo nechtěl vidět mé osobní údaje a o pár týdnů později mi přišel balík,“ říká nejmenovaný muž, a teprve nyní si začíná uvědomovat, že pořízením této zbraně porušil německé zákony.

Elitní český policista: "Občan má právo se při útoku bránit i legálně drženou střelnou zbraní. Nemůžeme být všude"

Podle magazínu Zeit těží byznys ilegálních zbraní z toho, že se původně extremistické ideje posouvají do středu společnosti. „Doktoři, lokální politici, podnikatelé, vědci, počítačoví specialisté a mnozí další si nyní myslí, že se musí bránit před nebezpečnými migranty. Německá společnost se začala radikalizovat z důvodu migrační krize a zákaznická data tuto teorii jen potvrzují,“ míní německý magazín, jenž ve svém textu nabízí i mapu, odkud pochází zákazníci.

Většina z nich si pořizuje revolver a někteří z nich od května 2016 utratili za nákup zbraní až 4000 eur. Za sedm měsíců od nich on-line obchod se zbraněmi získal 110 000 eur. 

"Ozbrojen a nebezpečný"- v Texasu sílí protimuslimské nálady

Celý článek zde.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Pal Joakim Olsen

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace