Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Pal Joakim Olsen|Popisek: Ilustrační foto
Nelegální prodeje střelných zbraní neustále rostou, tajně se ozbrojují i ti, kteří navenek uprchlíky vítají.
Jak zjistili reportéři německého magazínu Die Zeit, v uplynulých sedmi měsících si z e-shopu nazvaného „Strach z migrantů“ objednalo přes internet střelnou zbraň asi 200 Němců. Cena těchto zbraní se pohybuje jen v řádech několika stovek eur, ale držení většiny z nich není v Německu povoleno.
Evropská komise, s odvoláním na listopadové teroristické útoky v Paříži, požaduje bezprecedentní osekání práv majitelů střelných zbraní
Jedním z držitelů takové zbraně je nejmenovaný rodák z Berlína. „Zažil jsem mnoho konfliktů s migranty,“ říká muž, kteří pracoval v síti supermarketů jako řezník. „Většina zaměstnanců pocházela ze zemí třetího světy a konflikty byly takřka na denním pořádku. Nejprve jsem si koupil jen plynovou pistoli v běžném německém obchodě. Pak jsem ale objevil tu webovou stránku a tam si člověk mohl opatřit skoro všechno. Nikdo nechtěl vidět mé osobní údaje a o pár týdnů později mi přišel balík,“ říká nejmenovaný muž, a teprve nyní si začíná uvědomovat, že pořízením této zbraně porušil německé zákony.
Elitní český policista: "Občan má právo se při útoku bránit i legálně drženou střelnou zbraní. Nemůžeme být všude"
Podle magazínu Zeit těží byznys ilegálních zbraní z toho, že se původně extremistické ideje posouvají do středu společnosti. „Doktoři, lokální politici, podnikatelé, vědci, počítačoví specialisté a mnozí další si nyní myslí, že se musí bránit před nebezpečnými migranty. Německá společnost se začala radikalizovat z důvodu migrační krize a zákaznická data tuto teorii jen potvrzují,“ míní německý magazín, jenž ve svém textu nabízí i mapu, odkud pochází zákazníci.
Většina z nich si pořizuje revolver a někteří z nich od května 2016 utratili za nákup zbraní až 4000 eur. Za sedm měsíců od nich on-line obchod se zbraněmi získal 110 000 eur.
"Ozbrojen a nebezpečný"- v Texasu sílí protimuslimské nálady
Celý článek zde.
Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Pal Joakim Olsen