Němci si špatně vyhodnotili fenomén migrace, proto Merkelová nejspíš neobhájí funkci kancléřky, říká politolog Petr Robejšek

Němci si špatně vyhodnotili fenomén migrace, proto Merkelová nejspíš neobhájí funkci kancléřky, říká politolog Petr Robejšek
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Angela Merkelová
08 / 12 / 2016, 16:45

Petr Robejšek, který stojí za založením nové politické strany Realisté, v rozhovoru pro iDNES.CZ řekl, že fenomén migrace byl v Německu špatně vyhodnocen jak kancléřkou Angelou Merkelovou, tak německým obyvatelstvem.

Robejšek se domnívá, a to v rozhovoru podtrhl, že v německém národě je zakořeněn obecný pocit viny. I když to nezmínil doslova, měl na mysli druhou světovou válku. Proto podle Robejška nechtějí Němci ,,ubližovat" druhým, v tomto případě migrantům.

Na druhé straně však Robejšek zdůraznil, že takto pojatá problematika migrace byla jimi i politickou elitou špatně vyhodnocena, což vedlo k současnému stavu, který je více než krizový.

Proto bude mít tento přístup podle Robejška politické důsledky zejména pro Angelu Merkelovou, která s největší pravděpodobností neobhájí v příštích volbách do Bundestagu funkci kancléřky. K tomu Robejšek dodal, že i když je Merkelová relativně stále populární, průzkumům veřejného mínění v tomto případě nevěří.

 

Zdroj: video.idnes.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.