Němcům a Italům došla trpělivost. Nechtějí uprchlíky ze zemí mimo EU.

Němcům a Italům došla trpělivost. Nechtějí uprchlíky ze zemí mimo EU.
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
19 / 02 / 2015, 18:30

Jen za první pololetí loňského roku zaznamenaly německé úřady 667 000 imigrantů, což je nárůst o 20 procent.

Téměř dvě třetiny Němců jsou proti přijímání utečenců ze zemí mimo Evropskou unii. Pro přijetí přísnějších opatření proti nelegálnímu přistěhovalectví je dokonce 81 procent Němců.

To jsou výsledky nedávného mezinárodního hodnocení "Eurobarometr" prováděného Evropskou komisí. Pro německé občany problém imigrace ještě důležitější než dluhová krize. 

Podle průzkumu nechce 61 procent Němců přistěhovalce ze zemí mimo EU. Průměrně se Evropané staví k této problematice negativně v 57 procentech. Ještě vyšší počty negativních postojů k utečencům z mimounijníh států jsou v Itálii (75 procent), Lotyšsku (79) nebo Slovensku (74). Naopak problém v tom spatřuje jen 25 procent Švédů, 57 procent Britů nebo 58 procent Francouzů. 

"Problematika migrace se stala výbušným tématem a stala se středem zájmu společnosti" uvedl pro německou tiskovou agenturu Richard Kühnel, zástupce Evropské komise v Berlíně. Dodal, že integrace migrantů ze třetích zemí je společným úkolem EU a že by se měla zlepšit ochrana uprchlíků přicházejících přes Středozemní moře do EU. 

Své odhady dnes zveřejnil také Spolkový úřad pro migraci. Počet uprchlíků, kteří budou hledat azyl v Německu, podle něj vzroste letos až o polovinu, zhruba na 300.000. To by představovalo nejvyšší počet za posledních 20 let. Příčinami jsou podle vládní agentury konflikty v Sýrii, Iráku i na Ukrajině (zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz).

Zdroj: Frankfurter Neue Presse

Psali jsme také:

Počet nelegálních migrantů roste i v Česku. Má EU problém, který není schopná řešit?

Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků

IS "Libyi použijeme jako vstupní bránu do EU!"

Německo hlásí rekordní počty žádostí o azyl - loni přes 200 tisíc

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Zvěrstva islámistů se odehrávají jen dvě stě kilometrů od EU

Ředitel EUROPOLU: tisíce Evropanů jsou pro nás teroristickou hrozbou, požadujeme větší pravomoci

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Islámská Saudská Arábie staví opevnění proti islámskému státu

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace