Německá AfD by chtěla vyloučit Francii a jihoevropské státy z eurozóny

Německá AfD by chtěla vyloučit Francii a jihoevropské státy z eurozóny
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Frauke Petry
25 / 04 / 2016, 15:30

Vedení AfD navrhuje vyloučit Francii a jihoevropské státy z eurozóny, protože jsou prý nespolehlivé.

Německá strana Alternativa pro Německo (AfD), která je v současné době na vzestupu, navrhuje vyloučit z euorozóny Francii a jihoevropské státy. Podle vedení strany jsou nespolehlivé. Německo by tak s nimi nemělo sdílet společnou měnu.

Sílící AfD, která zaznamenala v březnových zemských volbách velmi solidní výsledek, navrhuje mít společnou měnu pouze s těmi státy, které chtějí dělat úsporná opatření. Podle předního politika AfD Jörga Meuthena by se jednalo zejména o Nizozemí, Rakousko, Finsko, popřípadě Baltské státy.

Meuthen odůvodnil tento  ,,výběr" tím, že státy sdílejí podobnou či stejnou ,,kulturu stability" jako Německo. Jinou kulturu mají podle něho právě Francie a další jihoevropské státy, které nechtějí šetřit.

AfD naopak odmítá být v eurozóně s těmi státy, kteří zmíněná opatření odmítají činit. Meuthenův postoj podpořil další politik z AfD Alexander Gauland, který řekl, že Francii nechce z eurozóny nikdo vyhazovat, ale západní soused Německa ,,je jistě politický problém". Podotkl, že pokud si Francie nemůže dovolit ekonomicky setrvat v eurozóně, musela by se hledat kvalitativně jiná struktura.

 

Zdroj: echo24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace