Německá armáda navýší kvůli NATO své kapacity

Německá armáda navýší kvůli NATO své kapacity
Autor: Flickr.com|Popisek: německá armáda
22 / 02 / 2017, 11:30

Německá armáda plánuje zvýšit počet vojáků.

Německá armáda oznámila plán na navýšení počtu vojáků o 5 000. Dále se zvýší počet rezervistů o dalších 500 a přibude i 1 000 civilních zaměstnanců. Do roku 2024 by tak měl čítat Bundeswehr 198 000 mužů.

V úterý plán oznámila ministryně obrany Ursula von der Leyenová. ,,Německá armáda čelí výzvám jako nikdy předtím, " prohlásila ministryně obrany. Mezi těmito výzvami jsou podle ní především boj a porážka Islámského státu, stabilizace situace v africkém Mali nebo viditelná přítomnost NATO v pobaltských zemích.

Von der Leyenová dodala, že s tím, jak roste naléhavost těchto úkolů, vyvstává i přirozeně požadavek navýšení vojenských kapacit Bundeswehru.

Tento plán má stát podle ministerstva obrany přibližně 955 milionů Euro a jde ruku v ruce s požadavkem amerického prezidenta Donalda Trumpa, který deklaroval, aby členské státy NATO zvýšily své závazky této organizaci.

V roce 2014, kdy se konal summit aliance ve Walesu, souhlasili její členové, že budou 2% výdajů svého HDP dávat na obranu. Německo přispívá v současné době 1,2% HDP.

 

psali jsme:

Islámisté v Bundeswehru? Německá armáda žádá bezpečnostní prověrky

Německá armáda má povinnost "aktivně se podílet na utváření světového řádu"

 

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace