Německá armáda poprvé od konce studené války posiluje v reakci na ruské nebezpečí

Německá armáda poprvé od konce studené války posiluje v reakci na ruské nebezpečí
Autor: KMW|Popisek: Leo 2
12 / 05 / 2016, 08:15

Göttingen, Německo - německá ministryně obrany úterý oznámil první navýšení vojenského personálu od konce studené války, která skončila před 25 lety.

Ursula von der Leyen řekla, že "čtvrt století smršťování Bundeswehru je u konce." V plánu je rozšířit armádu o 14 300 vojáků a počet civilních zaměstnanců o 4 400.

Nicméně, zatímco bude splněn požadavek navýšení civilních zaměstnanců, ministerstvo očekává, že k dojde k naplnění pouze 7 000 nových vojenských pozic a  5 000 pozic vnitřní reorganizací ozbrojených sil. To ponechává rezervu dalších 2 300 pozic.

Podle mluvčí ministerstva obrany tyto většinou vysoce kvalifikovaná pracovní místa pravděpodobně nebude obsazena v důsledku nedostatku na trhu práce. Tři čtvrtiny nových pozic jsou přiřazeny bojovým silám. Zbývající čtvrtina je přiřazena na školení, do kanceláří a centrály.

Nárůst síly Bundeswehru přichází v době, kdy Evropa čelí nové ruské hrozbě na východě, politickým a vojenským nepokojům v severní Africe a na Středním východě. Výsledkem je, že němečtí vojáci jsou nasazeni na řadě zahraničních misích, jako je Afghánistán, nebo Mali.

Kromě toho existují další povinnosti týkající se ochrany východní hranice NATO po summitu ve Walesu v roce 2014. Před dvěma týdny litevské ministerstvo obrany potvrdilo, že německé síly budou tvořit jádro nového praporu NATO pro obranu pobaltských zemí.

Po sjednocení Německa a sloučení dvou německých armád měl Bundeswehr okolo 800 tisíc vojáků a civilních zaměstnanců na výplatní pásce v roce 1990. Toto číslo se zmenšilo na 241 000, z toho v poslední době bylo 185 000 příslušníků bojových sil a 56 000 civilních zaměstnanců.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace