Německá DHL jako první doručuje pravidelné poštovní zásilky quadrokoptérou

Německá DHL jako první doručuje pravidelné poštovní zásilky quadrokoptérou
Autor: http://www.dhl.com/|Popisek: DHL Paketkopter
30 / 09 / 2014, 05:00

DHL - tisková zpráva /
Logistická firma DHL předstihla Google i Amazon a od letošního 24. září začala pravidelně doručovat poštovní zásilky na německý ostrov Juist v Severním moři. První v Evropě i na světě. VIDEO

DHL, spadající pod Deutsche Post, získala od ministerstva dopravy a úřadu pro civilní letectví oprávnění pro pravidelný rozvoz poštovních zásilek.   

Podle DHL se jedná o unikátní pilotní projekt, kdy doručuje léky a jiné naléhavě potřebné zboží (dokonce je možné objednat si přes internetový obchod i baterie a nabíjecí kabely).

Let quadrokoptéry je plně automatizovaný a trasa je dlouhá zhruba 12 km. Autopilot zajišťuje automatický vzlet i přistání, letová výška je 50 metrů a rychlost až 18 metrů za sekundu (cca 65 km/hod.), v závislosti na rychlosti větru. Průběh letu je monitorovaný mobilní pozemní stanicí, aby bylo možné reagovat na případné technické problémy. Pozemní stanice udržuje neustálý kontakt s dispečery řízení letového provozu. 

DHL prozatím neuvažuje o rozšíření služeb do jiných oblastí, nicméně po vyhodnocení celého projektu uvádí, že by mohla quadrokoptéra doručovat zásilky do řídce obydlených a odlehlých oblastí nebo v případě nouze (přírodní katastrofy, apod.) 

Technické údaje dronu 

  • Elektrický pohon umožňuje dobu letu až 45 minut a dosah nejméně 12 kilometrů.
  • Užitečné zatížení až 1,2 kg.
  • Celková hmotnost menší než 5 kg.
  • Hlučnost cca 60 db ve vzdálenosti 50 m .
  • Odolnost vůči dešti, sněhu a prachu.
  • Splňuje požadavky směrnice o EMC, má označení CE a je certifikován dle certifikované DIN EN ISO 9001.
  • Splňuje požadavky směrnice o EMC, označení CE a je certifikován dle DIN EN ISO 9001.

Podívějte se na video:


Zdroj: DHL, //www.dhl.de/paketkopter

Psali jsme také:

Pozvánka na diskuzi "Bezpilotní letadla v České republice"

Má právo co říci k bezpilotním letounům?

GOOGLE testuje robotické drony na doručování zásilek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace