Německá města nejsou bezpečná, vznikly NO-GO zóny. "Paní Merkelová! Kde jste? Co na to říkáte?"

Německá města nejsou bezpečná, vznikly NO-GO zóny. &quote;Paní Merkelová! Kde jste? Co na to říkáte?&quote;
Autor fotografie: Twitter
06 / 01 / 2016, 19:30

Útoky a sexuální násilí nebylo jen v Kolíně nad Rýnem, ale také v Hamburku, Stuttgartu nebo Düsseldorfu. Němci už vyšli do ulic. Ženy se bojí a tvrdí, že to není problém jenom silvestrovské noci.

Z původní zprávy o sexuálním násilí proti několika ženám o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, kterou jsme převzali z německých médií už 3. ledna dopoledne, se stal skandál, který zasáhl nejen německou vládu v čele s kancléřkou Merkelovou, ale především německou veřejnost, která začala otevřeně protestovat proti politice "otevřených dveří pro uprchlíky." 

Obtěžování totiž nahlásilo už nejméně 90 žen a dvě ženy oznámily znásilnění, a to jenom v Kolíně. Dalších nejméně 50 žen nahlásilo sexuální obtěžování v Hamburku a v dalších městech.

Jedna z napadených dívek incident popsala německé televizi n-tv. Výpověď 18leté Michelle sedí podle policie v podstatě na všechny případy. Řada svědků uvedla, že ženy napadali mladíci severoafrického a arabského vzhledu.

Útoky migrantů na ženy v Kolíně nad Rýnem znamenají, že sen německé kancléřky Angely Merkelové na úspěšné vyřešení uprchlické krize praskla jako mýdlová bublina, a fráze o „otevřené hranici" se staly noční můrou Evropy, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Německá vláda stále odmítá spojování této rozsáhlé trestné činnosti s uprchlickou krizí a dál tvrdí, že incidenty nesouvisí s uprchlíky. Pachateli prý byli "rodilí Němci".

Německá policie je "šokována rozsahem násilí a sexuálního obtěžování" při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem

Vedení kolínské radnice už v souvislosti se sexuálně motivovanými útoky o silvestrovské noci hovoří o NO-GO zónách, kde již není pro samotné ženy bezpečno. „Oblast hlavního nádraží, okolí katedrály a prostor kolem břehů Rýna už nemůže být turisty ani místními považována za bezpečnou. A to ani ve všední dny,“ varovala radní Kolína nad Rýnem Judith Wolterová. Zdroj: novinky.cz

Už v našem článku ze srpna loňského roku jsme psali o bojích o nadvládu nad jednou částí města v německém Duisburgu. 

"Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón"

K této organizované trestné činnosti nedošlo pouze v Kolíně nad Rýnem. Server Novinky.cz  dnes uvedl, že rovněž policie v západoněmeckém Düsseldorfu vyšetřuje dalších 2200 lidí, které podezírá z organizované pouliční kriminality v okolí hlavního železničního nádraží. 

V Düsseldorfu rok a půl působí zvláštní vyšetřovací komise, jež se věnuje objasňování organizovaných kapesních krádeží, obchodů s narkotiky či přepadení v okolí hlavního nádraží a v centru města. 

Otázka bezpečnosti v centru německých velkoměst je po silvestrovských událostech v Kolíně mimořádně aktuálním tématem

V Kolíně nad Rýnem protestovaly proti silvestrovským sexuálním útokům stovky šokovaných Němců. V úterý večer se zde sešlo na tři sta lidí, zejména žen, kteří demonstrovali proti sexismu a odporným činům spáchaným ,,přibližně tisícovkou mužů arabského a severoafrického vzezření“. Policie ví až o devadesáti případech sexuálního obtěžování a krádežích. Nikdo dosud nebyl zadržen, píše BBC. 

Jedna z přítomných žen na večerní demonstraci držela transparent s nápisem ,,Paní Merkelová! Kde jste? Co na to říkáte? Nás to znepokojuje!“ Sama kancléřka Angela Merkelová vyjádřila své rozhořčení nad ,,odpornými útoky“ a zdůraznila, že musí být dopadeni všichni ti, kteří jsou za činy zodpovědní. Zdroj: echo24.cz


 

Tagy článku