Německá města se obávají násilností při masopustních průvodech, tak je raději ruší.

Německá města se obávají násilností při masopustních průvodech, tak je raději ruší.
Autor fotografie: Pixabay/hans|Popisek: Ilustrační foto
15 / 01 / 2016, 07:15

Někteří přistěhovalci v Německu jsou bezpečnostní problém a tak Němci přijdou o tradiční karnevalové akce.

Policie a vedení německého města Rheinberg v Porýní-Westfálsku požadovalo po místním spolku, který organizuje masopustní průvod, aby předložilo bezpečnostní koncepci, tedy jakým způsobem by mla být zajištěna bezpečnost celé akce. Protože se se návrhu nedočkali, průvod byl zrušen. Informaci přinesl server welt.de a novinky.cz. 

Jedním z důvodů bylo, že trasa průvodu vedla kolem ubytovny, kde žije asi 500 žadatelů o azyl, tvrdí radnice. Ta se obávala „nepředvídatelné“ reakce uprchlíků na průvod a toho, že by se při akci střetlo 4500 Němců a 500 cizinců. 

Útoky na ženy neprobíhaly pouze na silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem. Všude tam, kde je větší konzumace alkoholu, dochází k sexuálnímu obtěžování žen, tvrdí zástupci policie. A aby se riziko minimalizovalo, požadují německá města  po organizátorech akcí, aby předložili bezpečnostní koncepci.

Zvýšená bezpečnostní opatření v souvislosti s karnevalovými průvody se týkají i východoněmeckých měst, a to i přesto, že policie nemá žádné důkazy o konkrétních hrozbách. Například během loňského karnevalového průvodu v Erfurtu se zúčastnilo až 35.000 diváků.

 

 

 

Tagy článku