Německá nemocnice najala bezpečnostní agenturu. Azylanti napadali zdravotní sestry

Německá nemocnice najala bezpečnostní agenturu. Azylanti napadali zdravotní sestry
Popisek: Ilustrační foto
20 / 11 / 2015, 07:00

Problémy s uprchlíky, kteří masívně zneužívali lékařskou pohotovostní službu především v noci, donutily vedení nemocnice v německém Sigmaringenu k najmutí soukromé bezpečnostní agentury.

Informaci zveřejnil server schwaebische.de 19. listopadu. Nemocnice v Sigmaringenu kvůli "masivnímu napadání a hrozbám" často opilých uprchlíků byla nucena přijmout zvláštní bezpečnostní opatření. "Náš zdravotnický personál už byl naprosto zoufalý," uvedla Silvia Stärk v rozhovoru pro deník. 

Jenom v září došlo ke čtyřiceti útokům na zdravotní sestry; žadatelé o azyl napadali sestry slovně i fyzicky, plivali na ně a několikrát je i pokousali. Kromě toho se "muži těsně dotýkali žen a nerespektovali pro nás běžnou osobní vzdálenost," řekla Silvia Stärk. Pokud byli uprchlíci opilí, chovali se mimořádně agresivně. Podle vedení nemocnice přicházelo až 80 procent uprchlíků na pohotovost a ošetření v opilosti a především na nočních směnách bylo obtížné zajistit bezpečnost zdravotních sester. Podle domovního řádu je konzumace alkoholu v nemocničních zařízeních zakázána, ale pacienti si obstarávali alkohol mimo areál a nebylo v silách personálu všechny kontrolovat.

Azylanti pod vlivem alkoholu budou nově hospitalizováni pouze v případě nouze.  Sestry budou doprovázet v nočních hodinách proškolení pracovníci soukromé ochranky. Náklady na bezpečnostní agenturu musí nemocnice hradit z vlastního rozpočtu.

 

Tagy článku