Německá policie se obává útoků drony na fotbalových stadionech

Německá policie se obává útoků drony na fotbalových stadionech
Autor fotografie: YouTube/screenshot
09 / 06 / 2016, 10:15

Spolkový kriminální úřad (BKA) chce zlepšit ochranu stadionů proti útokům ze vzduchu.

Německé bezpečnostní orgány považují za reálné teroristické útoky na fotbalové stadiony a jiné hromadné akce pomocí bezpilotních letadel. Podle mluvčího německé policie zahrnují scénáře i možnost zneužití dronů při těchto akcích. BKA v současnosti monitoruje trh na ochranu proti dronům a zvažuje možnosti, jak je sledovat a případně i zablokovat. 

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

Bezpečnostní experti varují i před nadcházejícím fotbalovým šampionátem ve Francii, že není vyloučen teroristický útok právě pomocí dronů. Bezpečnostní šéf organizačního výboru Ziad Khoury k tomu uvedl, že pořadatelé EURO pořídili protidroní systém, který by dron nesestřelil, ale dostal ho plně pod kontrolu. Už letos v dubnu ve francouzském Saint-Etienne nacvičovaly bezpečnostní složky reakci na plynový útok pomocí dronu.

Fanatikové z IS chtějí mimo jiné na EURO 2016 použít sebevražedné atentátníky, útočné pušky a drony, které mají nést smrtící chemické zbraně. 

Stejné obavy jako ve Francii mají odborníci i v Německu. Například fotbalový klub Bayern Mnichov už zahájil jednání se zbrojní firmou Rheinmetall o koupi elektromagnetické vojenské techniky ??k ochraně stadionu. Zdroj: zeit.de

Izrael vyvinul systém pro detekci a likvidaci dronů - Drone Dome

Plynová bazuka SkyWall100 proti vzpurným dronům

Tagy článku