Německá policie nezná motiv syrského uprchlíka, který zaútočil v Reutlingenu

Německá policie nezná motiv syrského uprchlíka, který zaútočil v Reutlingenu
Autor fotografie: Screenshot YouTube
26 / 07 / 2016, 14:30

AKTUALIZOVÁNO / Syrský žadatel o azyl, který v neděli v jihoněmeckém Reutlingenu zabil ženu a zranil pět dalších lidí, svůj čin neplánoval.

26.7. /  Podle agentury DPA jsou o tom přesvědčeni vyšetřovatelé, kteří násilí hodnotí jako spontánní čin. Jednadvacetiletý muž si podle nich ani nepřinesl vlastní zbraň a k útoku použil nůž, který používal v práci.

Policie zatím nemohla vyslechnout pachatele, protože ten je na jednotce intenzivní péče poté, co do něj autem najel řidič, který chtěl zastavit jeho řádění. Vyšetřovatelé ale prohledali bydliště útočníka a nenašli žádné důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že si svůj čin připravil.

Muž napadl nožem na kebab svou pětačtyřicetiletou polskou přítelkyni, se kterou společně pracovali v tureckém bistru. Žena utrpěla těžká poranění hlavy, kterým podlehla. Při následném útěku zranil útočník dalších pět lidí.

Policie prověřuje, zda Syřan nespáchal čin v důsledku duševních problémů, s nimiž se dlouhodobě potýkal. Svědci také vypověděli, že se muž bezprostředně před útokem se svou přítelkyní pohádal. Policie dosud jednoznačný motiv činu nestanovila. Zdroj: ČTK


 

25.7. / Reutlingen (Německo) - Motiv syrského žadatele o azyl ze Sýrie, který v neděli v jihoněmeckém Reutlingenu zabil ženu a pět dalších lidí zranil, policie zatím nezná. Známo je podle agentury DPA zatím to, že útočník a oběť se znali. Úřadům jedenadvacetiletý Syřan nebyl neznámý, v minulosti se dopustil mimo jiné ublížení na zdraví, krádeží či drogových deliktů. Vyšetřování podle policie poukazuje na mužovy možné psychické problémy.

Útočník se se svou obětí, se kterou pracoval v turecké restauraci s rychlým občerstvením, dostal podle svědků v centru města nedaleko autobusového nádraží do sporu. Během něho na 45letou kolegyni zaútočil mačetou, některá německá média hovoří o noži. Informace se také rozcházejí o délce čepele, různé zdroje uvádí 40 až 80 centimetrů. Žena utrpěla těžká poranění hlavy, kterým podlehla.

Při následném útěku rozbil čelní sklo auta, ve které cestovali muž se ženou. Žena utrpěla řezná zranění, muž šok. Poté v restauraci zaútočil na mladého muže, kterému ve tváři způsobil těžké zranění. V dalším podniku pak několikrát bodal a sekal do stolu. Během útěku zranil ještě dvě další ženy, které skončily v nemocnici.

Zranění utrpěl i útočící Syřan, který podle policie zatím není schopen výslechu. Do útočníka totiž záměrně autem najel jistý řidič, který jeho řádění viděl. Syřan je nyní na jednotce intenzivní péče.

S vyšetřováním činu, který podle policie zřejmě nebyl teroristickým útokem, vypomáhá i město Reutlingen. To k tomu účelu zřídilo zvláštní štáb.

Tagy článku