Německá policie objevila 59 uprchlíků na dálnici z ČR do Drážďan

Německá policie objevila 59 uprchlíků na dálnici z ČR do Drážďan
Autor fotografie: Ilustrační foto|Popisek: Uprchlíci se snaží často využít k transportu nákladní vozy
06 / 08 / 2015, 15:00

Při středeční kontrole zadržela německá policie kousek od českých hranic dva kamiony s 59 imigranty.

Dnes o tom vydal zprávu deník Sächsische Zeitung. Ve dvou kamionech se skrývalo 59 osob včetně několika dětí ve špatném zdravotním stavu v důsledku vyčerpání a dehydratace. Jedná se prý především o Syřany, Afghánce, Eritejce, Pákistánce. Mezi zadrženými osobami byly i lidí z Konga Pobřeží slonoviny. 

Uprchlíky se pokusili propašovat dva muži polského původu a to zjevně přes Českou republiku. Pašeráci byli odhaleni při kontrole nedaleko Pirny na dálnici A17, která vede z ČR do Drážďan. Počet "tranzitních" imigrantů, kteří se snaží dostat přes Česko do ekonomicky atraktivnějších zemí jako je právě Německo, neustále roste. Bezpečnostní opatření v Německu jsou mnohem intenzivnější, a proto se na nelegální přistěhovalce přijde většinou, až když překročí hranice. I tak v České republice roste počet zadržených uprchlíku a například v táboře Bělá pod Bezdězem roste napětí a zdejší pracovníci jsou konfrontováni s vyhrožováním a agresivním chováním.

Na nedostatečnou připravenost Česka na nápor uprchlíků přitom již dlouhodobě upozorňují opoziční poslanci. Ministerstvo vnitra si vylobbovalo vyšší rozpočet pro letošní rok, ale finance budou použity především na rozšíření kapacity záchytných táborů a vybudování nových azylů pro běžence. I prezident Miloš Zeman nedávno upozornil, že nastane čas, kdy bue třeba povolat na obranu hranic armádu.

 Zdroj: Sächsische Zeitung

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace