Německá policie pokračuje v raziích proti islámistům v uprchlických zařízeních

Německá policie pokračuje v raziích proti islámistům v uprchlických zařízeních
Popisek: Ilustrační foto
08 / 02 / 2016, 12:00

Německá policie nedaleko Mohuče na západě země provedla razii u dvou běženců, které podezřívá z příslušnosti k teroristické organizaci.

Berlín - Podle agentury DPA to dnes oznámila německá prokuratura. Portál spiegel.de uvedl, že jeden ze dvojice uprchlíků se chtěl v minulosti stát v Sýrii sebevražedným atentátníkem u radikálního hnutí Islámský stát, kde pak sloužil jako jeden z velitelů. Podle policie žádné konkrétní riziko Německu údajně nehrozilo.

"Evropa letos zažije svoje jedenácté září." Experti se obávají rozsáhlého teroristického útoku IS.

Der Spiegel uvedl, že zátah se uskutečnil ve vesnici Sankt Johann s 800 obyvateli, kde jsou ve dvou domech ubytováni uprchlíci. Magazín uvedl, že se mu podařilo zjistit, že jedním ze dvojice mužů je jistý Basám, který údajně sloužil jako oblastní velitel v jednom z měst na východě Sýrie.

Řada svědků, na které se Der Spiegel odvolává, uvedla, že Basám byl obávaný velitel, který je odpovědný za smrt desítek lidí. Původně se chtěl u Islámského státu stát sebevražedným atentátníkem, ale jeho bratr, údajný soudce IS, mu to rozmluvil. Také mu místo velitele zajistil.

Nynější protiteroristická razie je v Německu tento týden druhá. Ve čtvrtek uspořádala zátah proti údajným islamistům v Berlíně, Hannoveru a v západoněmeckém Attendornu. Podle zdrojů agentury DPA tito radikálové napojení na teroristickou organizaci Islámský stát připravovali atentát.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace