Německá policie prošetřuje 40 uprchlíků podezřelých z terorismu

Německá policie prošetřuje 40 uprchlíků podezřelých z terorismu
12 / 05 / 2016, 06:00

Podle deníku Neue Osnabrücker Zeitung je počet podezřelých džihádistů vyšší, než se původně předpokládalo.

Od začátku vypuknutí uprchlické krize obdržel Spolkový kriminální úřad (BKA) už 369 tipů týkajících se konkrétních džihádistů nebo "osob" podporujících IS, kteří se dostali do země mezi uprchlíky. Zdroj: dw.com

Podle statistických údajů poskytnutých BKA, bylo zahájeno vyšetřování 40 osob podezřelých z členství v teroristické organizaci a z příprav trestných činů. Úřad současně upozornil, že v Německu hrozí stále vysoké riziko teroristických útoků. "Nelze vyloučit další útoky teroristických islamistických buněk," uvedl BKA, nicméně v současné době nemají policisté žádný konkrétní důkaz o plánovaném útoku.

"Nebezpečí musíme brát vážně, to ukázaly i útoky v Paříži a Bruselu. Musíme sledovat veškeré stopy, které mezi uprchlíky vedou k džihádistům," uvedl pro Neue Osnabrücker Zeitung Wolfgang Bosbach, poslanec za Křesťanskodemokratickou unii. 

"Hrozba v Německu a celé Evropě je vysoká a neměla by být podceňována," cituje deník mluvčího federální policie. Zatím však prý nebyla oficiálně vznesena žádná obvinění.

Někteří politici zároveň varovali před tím, aby byli všichni uprchlíci považováni za teroristy. Zdroj: eurozpravy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace