Německá policie provádí v Berlíně razii proti islamistům

Německá policie provádí v Berlíně razii proti islamistům
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: německá policie
28 / 02 / 2017, 12:00

Německá policie od dnešního rána provádí v Berlíně rozsáhlou razii proti radikálním islamistům.

Policie prohledává především místa spojená s činností mešity ve čtvrti Moabit, kterou navštěvoval mimo jiné Tunisan Anis Amri, pachatel teroristického útoku na berlínský vánoční trh z loňského prosince. Informovala o tom agentura DPA.

Berlínská radnice zakázala činnost spolku Fussilet 33, který mešitu v západní části centra německé metropole provozoval. Žádosti o zákaz soud podle DPA vyhověl již v polovině února. Modlitebnu, která byla podle úřadů místem setkávání radikálních islamistů, uzavřeli minulý sami provozovatelé. Zároveň vypověděli nájemní smlouvu.

Policie dnes prohledává 24 objektů na území metropole včetně několika bytů, dvou kanceláří a šesti vazebních cel. Razie, která začala v šest hodin ráno, se účastní kolem 460 policistů.

V moabitské mešitě se podle vyšetřovatelů setkávali radikálové, kteří byli připraveni páchat násilné činy. Fungovala údajně také jako náborové středisky pro vysílání islamistů do bojů na Blízkém východě a vybíraly se tu rovněž peníze na financování terorismu. Modlitebnu navštěvovali především Turci a muslimové z oblasti Kavkazu.

Mešitu spolku Fussilet 33 navštěvoval ale také Tunisan Anis Amri, který loni 19. prosince spáchal atentát na vánoční trhy na berlínském náměstí Breitscheidplatz. Teroristický čin, během kterého Amri najel uneseným kamionem do davu na trzích, si vyžádal 12 obětí včetně jedné Češky. Kolem 50 dalších lidí utrpělo zranění. Amriho zastřelila o pár dní později na útěku italská policie nedaleko Milána.

 

psali jsme:

Německé úřady důrazně varují: Islamisté jsou schopni otrávit pitnou vodu v Německu

Britská policie odhalila teroristický útok. Dva islamisté chtěli na Vánoce nechat vybuchnout bombu přes mobilní telefon

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace