Německá policie provedla rozsáhlou razii v mešitách a firmách. Zatkla Tunisana, který plánoval teroristický útok

Německá policie provedla rozsáhlou razii v mešitách a firmách. Zatkla Tunisana, který plánoval teroristický útok
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: německá policie
01 / 02 / 2017, 11:30

Německé policii se podařilo ve středu při razii zatknout podezřelého Tunisana, který plánoval teroristický útok.

Zásah povolal do akce přes tisíc policistů, jež prohledávali hlavně mešity, firemní prostory, ale provedli i desítky domovních prohlídek ve Frankfurtu nad Mohanem, Darmstadtu, Limburku a dalších městech v Hesensku.

Šestatřicetiletý zadržený muž je podezřelý z toho, že měl rekrutovat bojovníky pro Islámský stát od srpna 2015 a vytvářet síť spolupracovníků, kteří by mu pomohli provést teroristický útok v Německu.

Čtěte také: Ve Vídni zadrželi podezřelého z plánování teroristického útoku

Podle policie byl možný teroristický útok teprve ve stadiu úvah a nebyl určen pro něj konkrétní cíl. Policie dále vyšetřuje kromě Tunisana i dalších šestnáct podezřelých ve věku 16 - 46 let.

Peter Beuth, ministr vnitra spolkového státu Hesenska, k zásahu uvedl, že polici se podařilo při razii zlikvidovat rozsáhlou salafistickou síť. Salafismus je ultrakonzervativní větví sunnitského islámu.

 

psali jsme:

Těžce ozbrojená buňka Islámského státu byla rozprášena. Chtěla na Nový rok spáchat rozsáhlý teroristický útok v Moskvě

 

Zdroj: reuters.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.