Německá policie prý připravuje plány na uzavření hranic s Rakouskem

Německá policie prý připravuje plány na uzavření hranic s Rakouskem
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Hranice ve Spielfieldu, 22.10.2015
15 / 12 / 2015, 16:30

V případě nouze budou prý použita i vodní děla a vrtulníky, píše rakouský tisk.

Rakouský server DiePresse.com zveřejnil 15. prosince informaci o chystaných plánech německé policie na rakousko-německých hranicích.

Kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří se dostali letos do Německa, zpracovává policie konkrétní plány k uzavření hranice, pokud by počet uprchlíků přesáhl kvóty, které je země schopna absorbovat. Plány připravuje spolkový policejní prezident Dieter Romann a podle nich by měla být hranice zabezpečena několika způsoby. Za prvé by mělo být střeženo přes šedesát hlavních hraničních přechodů a mostů s Rakouskem. Dále by mělo být možné nasadit v případě nouze vodní děla. A za třetí by měli být uprchlíci vraceni zpět do Rakouska pomocí vrtulníků.  

Spolková policie však zdůraznila, že podobná opatření budou pouze přechodná a mohou platit po dobu pouze tří až sedmi dnů. Odmítání uprchlíků na německých hranicích umožňuje nový zákon o azylovém řízení, ve kterém je uvedeno, že uprchlíkům, kteří pocházejí z bezpečných třetích zemí, nebude azyl udělen. 

Angela Merkelová se mimochodem na sjezdu své vládnoucí Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU), který se konal minulý týden v Karlsruhe, nechala slyšet: Chceme citelně snížit počet běženců. Je to v zájmu Německa i Evropy, stejně tak i samotných běženců.“

Kancléřka těmito slovy předešla atakům, které by jinak zřejmě bylo možné očekávat a nečekaně dodala, že "Model multi-kulti je ,,životní lží", jejímž opakem je odpovědná integrace. Integrovat se mohou takoví běženci, kteří budou respektovat tradice a zákony své nové země." Současnou situaci země podle političky zvládne, pokud bude příliv uprchlíků regulovat. Stojí přitom za pozornost, že Merkelovou kritizují především mladší politici, jejichž rodiče často přišli do západního Německa jako političtí migranti z komunistických států.  Na sjezdu vystoupila také místopředsedkyně CDU Julia Klöcknerová. Ta patří mezi kritiky přijímání uprchlíků a možná bude jednoho dne vyzývatelkou dnes mocné kancléřky. „Má dobré šance, že v příštím roce v březnu vyhraje regionální volby v Porýní-Falci a stane se příští premiérkou." Zdroj: ParlamentniListy.cz

Tagy článku