Šéf německých policejních odborů požaduje výstavbu hraničního plotu. V sázce je vnitřní bezpečnost Německa.

Šéf německých policejních odborů požaduje výstavbu hraničního plotu. V sázce je vnitřní bezpečnost Německa.
18 / 10 / 2015, 12:00

Šéf německých policejních odborů Rainer Wendt uvedl, že Německo potřebuje znovu hraniční plot. Hrozí sociální nepokoje.

 

"Pokud chceme provádět vážně míněné kontroly, musíme postavit plot podél německé hranice. Jsem si jistý, že to uděláme" řekl Rainer Wendt pro německý deník "Welt am Sonntag" a tuto informaci převzala další média.
Plot na na německých hranicích vyvolá řetězovou reakci, "Když tímto způsobem uzavřeme naši hranici, uzavře také Rakousko hranici se Slovinskem. Přesně tento efekt potřebujeme."

"Plánované tranzitní zóny nemohou existovat bez tohoto plotu. Uprchlíkům se musí vyslat jasný signál, že už jich víc nepřijmeme," a současně Wendt varoval: "Je ohrožena naše vnitřní bezpečnost, čelíme sociálním nepokojům a někdo musí zatáhnout za záchrannou brzdu a to může být jedině Angela Merkelová." 

Na uprchlická centra u Severního moře začíná doléhat zima. Jejich obyvatelům ve stanech často nefunguje topení, oblečení i postele jim zvlhly, na jídlo se mnohdy stojí dlouhé fronty v dešti. Dočasnými přístřešky se rozléhá kašlání, ale také nadávky. „Sedíme tu na sudu střelného prachu. Domníváme se, že to brzy ještě eskaluje. Za další vývoj už tady nemůžeme zodpovídat,“ vylíčila vedoucí uprchlického centra Schnackenburgallee. Sama už podle magazínu Focus čelila útoku rozčileného migranta, který ji vyhrožoval s židlí v ruce. Skupina dalších nespokojených běženců se zase pokusila vtrhnout do kanceláří, kde sídlí vedení tábora. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Kancléřka Merkelová, která před několika týdny pozvala uprchlíky do Německa, čelí za svoje rozhodnutí čím dál větší kritice. Nejen opoziční politici, ale i její spolustraníci jí vyčítají, že nese hlavní vinu na současné uprchlické krizi v Německu. Bavorsko, které má s uprchlíky největší problémy už pohrozilo federální vládě a kancléřce, že podá ústavní stížnost a uzavře bavorsko-rakouské hranice

Merkelová je v těchto dnech v Turecku, kde jedná s tureckým prezidentem a předsedou vlády o tom, že za finanční pomoc ve výši tří miliard EUR by Turecko umožnilo uprchlíkům získat pracovní povolení v zemi a dětem by umožnilo školní docházku. Stejně tak je na Turecku a Řecku vyžadováno unijními orgány, aby koordinovaly svoje akce v Egejském moří a prováděly společné kontrolní akce. Jenomže řecká vláda odmítá s Tureckem spolupracovat.

 

Tagy článku