Německá policie zastavila auto s "předměty podobnými výbušnině"

Německá policie zastavila auto s &quote;předměty podobnými výbušnině&quote;
Popisek: Ilustrační foto
30 / 09 / 2016, 18:30

"Předměty podobné výbušnině" našla ve čtvrtek pozdě večer německá policie v jednom z aut na německo-rakouské hranici. Uvedla to dnes německá média. Kvůli blížícím se oslavám znovusjednocení Německa, které vyvrcholí 3. října, se každé podobné události ve spolkové republice věnuje zvýšená pozornost.

Podezřelou zásilku objevila policie ve čtvrtek kolem 22:30 při kontrole auta se čtyřmi pasažéry na dálnici A93 nedaleko obce Kiefersfelden. Strážci zákona následně na několik hodin dálnici v obou směrech uzavřeli a povolali množství specialistů a dalších bezpečnostních sil.

Až dnes ráno policie sdělila, že výbuch bezprostředně nehrozil. Nicméně bavorská rozhlasová a televizní stanice BR s odvoláním na policii uvedla, že v autě byly předměty nutné pro výrobu trubkové bomby, včetně většího množství střelného prachu.

Mezi čtveřicí mužů, kteří s sebou vezli také bodné a sečné zbraně, byl Polák a trojice Afričanů z Pobřeží Slonoviny a Guineje. Poláka má policie za převaděče, který se podle ní snažil trojici Afričanů ilegálně dopravit do Německa. Jestli mají Afričané s podezřelými předměty něco společného, nebo patřily jen Polákovi, zatím policie neví. Všechny čtyři muže policisté zatkli.

Nález podezřelých předmětů není první podobnou události v posledních dnech. Ve čtvrtek se na jednom z mostů v Drážďanech, kde se uskuteční hlavní část oslav znovusjednocení země, našla atrapa výbušniny. Ve stejném městě v pondělí večer explodovaly dvě improvizované bomby. Jedna byla nastražena před mešitou a druhá před mezinárodním konferenčním centrem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace