Německá policie zatkla čtyři osoby, plánovaly útoky na mešity a azylová centra

Německá policie zatkla čtyři osoby, plánovaly útoky na mešity a azylová centra
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
06 / 05 / 2015, 14:45

Německá policie dnes provedla rozsáhlou razii v pěti spolkových zemí a zatkla čtyři osoby, které jsou podezřelé z přípravy teroristického útoku na mešity a azylové domy pro imigranty.

Německá federální prokuratura informovala, že policie obvinila tři muže a jednu ženu (Andreas H., 56, Markus W., 39, Denise Vanessa G., 22., a Olaf O., 47), z přípravy útoků na imigranty. Podle serveru ctvnews.ca, který cituje agenturu AP, skupina pod názvem "Old School Society" plánovala napadení žadatelů o azyl i útoky na členy islámské extremistické scény. 

"Podle informací, které máme doposud k dispozici, měla skupina v úmyslu provádět útoky v menších skupinách po celém Německu a to na známé saláfisty, mešity a azylová centra. K tomu účelu si zatčení opatřili i výbušniny." 

Orgány činné v trestním řízení se stále snaží zjistit, zda skupina měla plány útoku na konkrétní cíle.

Švédsko, jedna z prvních "multikulturních" zemí v Evropě, se po čtyřiceti letech své smířlivé politiky vůči přistěhovalcům mění a vzrůstají národnostní problémy. 

O prvním žhářském útoku jsme psali v článku Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku. Útok se stal ve městě Eskilstuna, sto kilometrů západně od hlavního města, při kterém bylo zraněno pět osob.

Německé zpravodajské služby podezřívají i další neonacistickou skupinu pod názvem Národní socialistické podzemí (NSU), že její členové v letech 2000 až 2007 údajně zavraždili osm osob turecké a řecké národnosti. Skupina by měla být zodpovědná i za dva bombové útoky a 15 bankovních loupeží. Jediný člen skupiny Beate Zschaepe, a čtyři údajní příznivci neonacistů čekají na soud v Mnichově. Ostatní dva členové skupiny, Uwe Mundlos a Uwe Boenhardt údajně spáchali sebevraždu.

Psali jsme také:

Islám začal rozdělovat německou společnost

Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

Třetí útok na švédské mešity v jednom týdnu

Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace