Německá policie zatkla saláfistu a vůdce "policie šaría"

Německá policie zatkla saláfistu a vůdce &quote;policie šaría&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Sven Lau
15 / 12 / 2015, 12:30

Saláfistický kazatel Sven Lau byl zatčen pro podezření z podpory teroristické organizace v Sýrii.

Německý konvertita se nechvalně proslavil jako vůdce takzvané "policie šaría " ve Wuppertalu. Jeho zatčení zřejmě souvisí s rozsudkem německého soudu, který rozhodl, že hlídky ve vestách s nápisem "policie šaría" nejsou nelegální a není je možné trestat. Rozsudek vyvolal v celém Německu ostrou polemiku. 

35-letého salafistického kazatele zadržela policie v úterý ráno v Mönchengladbachu v Severním Porýní-Vestfálsku. Informaci zveřejnil server Deutsche Welle s odvoláním na Spiegel Online a WDR. 

Salafisté - přívrženci islámského radikálního křídla, které má v Evropě zakotvené poměrně již silné a zralé jádro, jenže se o tom mluví velmi málo (za český mainstream Hospodářské noviny, 14.3. 2013, méně mainstreamové EuroZprávy, 3.11. 2014). ....Saláfistická hrozba silně znepokojuje ochránce německé ústavy Hanse-Georga Maaßena. Ten varuje, že saláfisté velmi často šíří své fundamentalistické názory mezi žadateli o azyl. Zdroj: zemlicka.blog.respekt.cz

Sven Lau je podezřelý z podpory teroristické organizace "Jamwa" v Sýrii, pobočky samozvaného islámského státu. Podle Úřadu spolkového prokurátora je podezřelý z toho, že je hlavní kontaktní osobou této organizace v Porýní, dále z náboru dvou džihádistů a z finanční a logistické podpory teroristické organizace. Podle serveru Spiegel Online chtěl údajně pro džihádisty zakoupit tři přístroje pro noční vidění.

 

Tagy článku