Německá policie zatkla šest Syřanů podezřelých z přípravy útoku

Německá policie zatkla šest Syřanů podezřelých z přípravy útoku
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: policisté
21 / 11 / 2017, 12:30

Německá policie dnes zatkla šest Syřanů podezřelých z plánovaní útoku, který zamýšleli provést se zbraněmi nebo výbušninami jménem radikální organizace Islámský stát. Podle médií o tom informoval úřad generálního prokurátora.

Bezpečnostní orgány tyto podezřelé osoby ve věku 20 až 28 let zadržely při raziích ve čtyřech městech - Kasselu, Hannoveru, Essenu a Lipsku. Těchto akcí, při nichž bylo prohledáno osm bytů, se zúčastnilo kolem 500 policistů.

Čtyři zadržení do Německa přicestovali v prosinci 2014 a dva další následující rok. Všech šest žádalo o udělení azylu. Úřad prokurátora nesdělil, zda jejich žádosti byly schváleny, nebo odmítnuty.

Prokuratura uvedla, že všech šest Syřanů "je podezřelých z členství v zahraniční teroristické organizaci, která sama sebe nazývá Islámský stát". "Obvinění jsou také podezřelí z plánování útoku namířeného proti veřejnému cíli v Německu s použitím buď zbraní, nebo výbušnin," oznámila zároveň.

V tomto měsíci je to v Německu už druhý případ zatčení kvůli podezření z přípravy teroristického činu. Policie 1. listopadu zadržela 19letého Syřana, který zřejmě připravoval bombový útok.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace