Německá policie zatkla Syřana, který údajně chystal bombový útok

Německá policie zatkla Syřana, který údajně chystal bombový útok
Popisek: policie
31 / 10 / 2017, 10:00

Německá policie brzy ráno ve Schwerinu na severu země zatkla devatenáctiletého Syřana podezřelého z přípravy bombového útoku. Informovalo o tom nejvyšší státní zastupitelství, které hovoří o konkrétních plánech muže.

Policie při ranní akci, do níž se zapojily i speciální jednotky, prohledala byt podezřelého i byty několika dalších osob.

"Podle dosavadního vyšetřování je obviněný Jámin A. důvodně podezřelý z plánování islamisticky motivovaného útoku vysoce výbušnou trhavinou a z jeho konkrétních příprav," uvedlo v tiskové zprávě nejvyšší státní zastupitelství, které v Německu trestné činy spojené s terorismem vyšetřuje.

Mladík se podle něj nejpozději v červenci letošního roku rozhodl odpálit v Německu bombu s cílem zabít a zranit co nejvíce lidí. Následně začal s opatřováním chemikálií a součástek, které jsou k přípravě výbušniny potřeba. Jestli už měl Syřan také konkrétní cíl, není jasné. Zatím nejsou ani důkazy o tom, že by byl členem některé z teroristických skupin.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace