Německá policie zveřejnila statistiky trestné činnosti za rok 2015. Nárůst až o padesát procent

Německá policie zveřejnila statistiky trestné činnosti za rok 2015. Nárůst až o padesát procent
Autor fotografie: YouTube/screenshot/ZDF|Popisek: Zatýkání severoafrických přistěhovalců v Düsseldorfu
06 / 02 / 2016, 12:45

Závěrečná zpráva německé policie za rok 2015: Nárůst kriminality až o padesát procent. Stále větší problémy jsou s uprchlíky ze severní Afriky

Respektovaný německý deník Focus zveřejnil závěrečnou zprávu o kriminalitě v Kolíně nad Rýnem za rok 2015. Na článek upozornil server ParlamentniListy.cz.

V Německu extrémně narostl počet příchozích ze severní Afriky – z Maroka, Alžírska, Libye, Tuniska. Většinou se jedná o mladé muže, často nedospělé, bez doprovodu, s žádnými nebo padělanými doklady. Tisíce mladíků, kteří do Německa přijeli v posledních letech, páchají v německých městech rozsáhlou trestnou činnost. Města i policejní složky mají problém, se kterým si neví rady. 

Nárůst zločinnosti v německých městech. Pachateli jsou i přistěhovalci ze severní Afriky.

V porovnání s rokem 2014 se zvýšil počet násilných napadení o 36,8 % a v případě „obzvlášť“ nebezpečných útoků došlo dokonce o padesátiprocentní navýšení. „Je zřejmé, že mladí kriminálníci ze severní Afriky jsou mnohem více brutální. Tvůrci závěrečné zprávy vyjadřují obavy především z delikventů pocházejících z Alžírska, Maroka, Tuniska nebo Libye. Nárůst trestné činnosti je patrný ve všech kategoriích trestných činů,“ uvádí zpráva.

Ilegální migranti ze severní Afriky okrádají cestující v německých vlacích. Policie je bezmocná.

Za „nejděsivější“ pasáž zprávy považuje Focus zmínku o útocích s následnou vážnější újmou na zdraví. „Zatímco v roce 2014 šlo o 368 případů, tak v loňském roce již bylo v této závažné kategorii hlášeno 503 případů. U násilných trestných skutků policisté zaznamenali nárůst o 40 %, v případě kapesních krádeží potom o téměř 10 %. Také kategorie krádeží v obchodech vykázala v loňském roce značný nárůst. V roce 2014 došlo v Kolíně nad Rýnem k 472 hlášeným případům, ale o rok později již k 652 spáchaným trestným činům,“ píše se ve zprávě. 

Krádeže, loupeže, sexuální obtěžování: Mnozí občané mají po kolínských útocích strach. Je ještě německá policie schopná je ochránit? Vrchní policejní komisař vyslovil v diskuzním pořadu veřejnoprávní televize ARD pochmurnou prognózu.

Předmětem krádeží v obchodech se dle policejní zprávy stále více stávají drahé kvalitní parfémy a exkluzivní kosmetické výrobky. Hlavní podezřelí v drtivé většině případů pocházejí ze severní Afriky. „Maročané, Alžířané, Tunisané, Syřané a Libanonci mužského pohlaví tvořili v loňském roce 92,5 % podezřelých. Mnozí z nich údajně do Kolína nad Rýnem cestují z jiných měst. Celkem se za uplynulý rok jednalo o 1829 osob. Pachatelé se často pohybují v blízkosti autobusových zastávek, barů a diskoték. V brzkých ranních hodinách se zaměřují na jedince posilněné alkoholem,“ cituje německý magazín policejní zprávu.

Se zhoršenou bezpečnostní situací v zemí souvisí i enormní zájem o pepřové spreje, plynové pistole i paralyzéry. Především u paralyzérů podle obchodníků vypukla přímo "nákupní horečka", protože jsou účinnější než pepřový sprej a zároveň pro jejich nákup není potřeba zbrojní průkaz, jako tomu je u plynových pistolí. Němci se bojí.

Podobné zkušeností však mají policisté také v Düsseldorfu, kde v policejní databázi evidují 2000 podezřelých pocházejících nejčastěji z Maroka a dalších zemí regionu. Jak před několika dny uváděl ve své analýze profesor Soeren Kern z amerického think-tanku The Gatestone Institute, dramatické to je v tomto ohledu také v Hamburku. Trestnou činnost zde podle hamburské policie páchají z 90 procent muži ve věku 20 až 30 let, kteří pocházejí ze severní Afriky a Balkánu.

Německo není schopné zajistit svobodu a bezpečnost svých občanů?

Tagy článku