Německá poslankyně kritizovala policii za zastřelení afgánského teroristy

Německá poslankyně kritizovala policii za zastřelení afgánského teroristy
Autor fotografie: Twitter/Screenshot|Popisek: Renate Künast ?@RenateKuenast
20 / 07 / 2016, 08:30

"To jste ho nemohli jenom postřelit????"

Poslankyně německého Spolkového sněmu za stranu Zelených Renate Künast na Twitteru zkritizovala policejní akci, při které policisté zastřelili sedmnáctiletého afghánského islámistu, který ve vlaku sekyrou napadl a těžce zranil čtyři osoby.  

Ta se na Twitteru policie zeptala, proč útočníka zastřelila. „Proč  nemohl být útočník postřelený???? Otázky!“  

Policie jí přes svůj účet odpověděla, že vzhledem k útoku na civilisty je její otázka se čtyřmi otazníky nevhodná.

Místopředseda Strany zelených Konstantin von Notz se jí nepřímo zastal a uvedl, že je třeba diskutovat o přiměřenosti použití střelných zbraní při policejních akcích. Odmítá však vést diskuze na Twitteru, kde je možné zveřejnit text jen o 140 znacích. 

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann (CSU) se postavil za jednání policistů a uvedl, že o přiměřenosti policejního zásahu není pochyb. Zdroj: spiegel.de, vasevec.cz

Švédská vicepremiérka ze Strany Zelených podala demisi. Její stranu infiltrovali islámisté?

Jeden z politiků švédských Zelených odmítl kvůli své víře podat ruku novinářce, další přirovnal Izrael k nacistickému Německu a třetí v televizi rukou ukázal gesto spojované s egyptským Muslimským bratrstvem. Další zelený politik zase chtěl, aby ve třetím největším švédském městě Malmö vystoupil nechvalně proslulý saúdskoarabský salafista Salmán Auda.

Tagy článku