Německa rozvědka: na Ukrajině již zahynulo 9x více lidí, než tvrdí OSN

Německa rozvědka: na Ukrajině již zahynulo 9x více lidí, než tvrdí OSN
09 / 02 / 2015, 08:30

Naše media nejčastěji citují odhad OSN, který se shoduje s čísly Kyjeva a tvrdí, že v konfliktu na východě Ukrajiny již zahynulo 5 500 lidí. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko mluvil na nedávné bezpečnostní konferenci v Mnichově o 5 638 obětech. Prestižní německé noviny Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung nyní přináší informaci, že podle údajů Německé rozvědky zahynulo již okolo 50 tisíc lidí.

Mezi mrtvé se počítají příslušníci prokyjevských sil, separatisté, civilisté a údajní „vojáci na dovolené“ z Ruska. Angažmá ruských vojáků na dovolené a ve výslužbě v konfliktu sice nepopírají ani představitele separatistů, jedná se dle nich ale pouze o 5% - 10% sil ozbrojených složek Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky. Ještě menší je pak prý počet dobrovolníků z ostatních zemí světa a okolo 90% jednotek separatistů mají tvořit nedávní občané Ukrajiny. Na straně Kyjeva, zvláště pak v řadách nacionalistických pluků a praporů financovaných ze soukromých peněz, bojuje také celé řada cizinců, především z Evropy a Severní Ameriky. Stejně tak sporné jako angažmá ruské armády zůstávají i tvrzení o zapojení do bojů na straně Kyjeva příslušníků polských a amerických bezpečnostních agentur. Nespočet čerstvých hrobů příslušníků ukrajinských ozbrojených složek je dnes k vidění nejenom na východě Ukrajiny, ale i na západě země, odkud jsou často tito lidé původem:

Počet ukrajinských vojáků v rukou separatistů v těchto dnech nikdo neupřesňuje, ale jejích množství pravděpodobně již opět přesahuje jeden tisíc. Přesný počet separatistů zajatých Kyjevem také není znám, zřejmě se jedná o stovky lidí:

Největší ztráty civilistů plynou z dělostřelecké palby, takto o ní informuje ukrajinská televize:

A toto je stejný problém pohledem ruské televize:

Psali jsme také:

Kompletní přehled bojů na Ukrajině za týden: popis, mapy, videa 

Rusové: Obama chystá světovou válku. Máme právo použit jaderné zbraně jako první 

Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA

 

Tagy článku