Německá sociální demokracie: Hnutí Pegida je teroristické a xenofobní. Přijde jeho zákaz?

Německá sociální demokracie: Hnutí Pegida je teroristické a xenofobní. Přijde jeho zákaz?
Autor fotografie: Blackwhiteupl|Popisek: PEGIDA DRÁŽĎANY DEMO 12.01.2015
24 / 10 / 2015, 22:45

Denně jsou v Německu spáchány nejméně dva útoky na uprchlická zařízení. Silná slova představitelky nejsilnější politické strany v Německu na adresu Pegidy.

Generální tajemnice sociálně-demokratické strany (SPD) Yasmina Fahimi uvedla na sobotním regionálním sjezdu bavorské SPD v Augsburgu, že hnutí Pegida musí být pod úplnou kontrolou policie a tajných služeb, protože to je líheň xenofobních teroristů. 

S tím, jak se mění klima v německé společnosti ve vztahu k uprchlíkům, vzrůstá obliba Hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu- Pegida. 

SPD požaduje nejen policejní zákroky proti příznivcům hnutí, ale také aby byla zajištěna "ústavní ochrana" proti xenofobním prohlášením. Podle Fahimi není Pegida nic jiného než "žháři a demagogové" a proto musí být sledovány zpravodajskými službami a dodala, že "Oni jsou to teroristickou hrozbou, kterou nesmíme podcenit." Informaci přinesl deník Die Welt.

Pegida je dlouhodobě trnem v oku německým politikům. Sociálnědemokratický vicekancléř Sigmar Gabriel v komentáři pro deník Süddeutsche Zeitung napsal, že se z Pegidy stalo krajně pravicové hnutí. "Pegida se stala zásobníkem xenofobie a prodlouženou a doslova brutalizovanou rukou stran AfD (Alternativa pro Německo) a NPD (Národnědemokratická strana Německa)," napsal vicekancléř. "Její představitelé dokonce zpochybňují základy demokracie, když používají hesla (nacistické strany) NSDAP z doby Výmarské republiky a označují naši zemi za 'demokracii starých stran', parlament za 'žvanírnu vlastizrádců' a média za 'lživý tisk'," uvedl Gabriel. Zdroj: lidovky.cz

 

 

 

Tagy článku