Německá veřejná televize odmítla zveřejnit pátrání po pachateli znásilnění, protože byl černé pleti.

Německá veřejná televize odmítla zveřejnit pátrání po pachateli znásilnění, protože byl černé pleti.
Autor fotografie: Policie Dortmund|Popisek: Fotografie podezřelého muže zachyceného kamerou v metru
22 / 08 / 2015, 11:30

Od roku 2014 hledá policie v Dortmundu pachatele, jenž znásilnil 21 letou ženu.

Informaci dnes zveřejnil server Týden.cz s odvoláním na německá média. 

Ke znásilnění došlo loni v březnu v dortmundské okrajové čtvrti Hukarde. Oběť, jedenadvactiletá žena, vystoupila podle svého líčení ve 21.55 hodin z vlaku nadzemní dráhy S-Bahn, přičemž ji sledoval muž tmavé pleti. Situace jí naháněla strach a tak vzala do ruky mobil a předstírala, že telefonuje. Pachatel ji ale na místě mezi plotem podél trati a kamennou zdí srazil na zem a znásilnil. Potom jí ukradl mobil, peníze a utekl. 

Už čtyři dny poté zveřejnila policie fotografie podezřelého z bezpečnostní kamery, ale dosud se ho nepodařilo dopadnout. Násilník černé pleti hovoří německy bez přízvuku, je starý 30 až 40 let a vysoký 175 centimetrů.

Policejní prezídium si podle deníku Bild dokonce stěžovalo na rozhodnutí ZDF nezveřejňovat pátrání po pachateli u vedení redakce. V tomto smyslu prý také informovala rodinu oběti znásilnění, která z toho "byla všechno jiné než nadšená".

Šéfredaktorka ZDF Ina-Maria Reize-Wildemanová to odůvodnila náladami, které se nyní podněcují vůči uprchlíkům v Německu. Pořad Aktenzeichen XY nakonec zprávu o černém násilníkovi odvysílá začátkem září. Internet je prý plný nenávistných komentářů a útočí se na ubytovny žadatelů o azyl. Aktuálně tedy není vhodná doba takové pátrání odvysílat. "Nechceme lít olej do ohně a podporovat špatnou náladu. Tihle lidé si to nezasloužili." Teď ale ZDF couvá, napsal Die Welt.

Zdroj: Tyden.cz, Die Welt, Bild

 

Tagy článku