Německá vláda neví, zda zakázat úplné zahalování muslimských žen

Německá vláda neví, zda zakázat úplné zahalování muslimských žen
Autor fotografie: PROPOTIER Jean-Louis, flickr.com, (CC BY-ND 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
19 / 08 / 2016, 07:00

Co když zákaz odmítne německý ústavní soud? Obávají se vládní politici, včetně Merkelové.

Nošení islámských oděvů, které zcela zahalují tvář žen, není v souladu s hodnotami německé společnosti.  Německá kancléřka Angela Merkelová označila zahalování celého těla některými muslimskými ženami dokonce za "překážku jejich integrace". Zdroj: hosted.ap.org

Merkelová to uvedla ve čtvrtek pro deník Netzwerk Deutschland. Současně Merkelová podotkla, že spolkový ministr vnitra má její "plnou podporu" ve zkoumání, jaké existují konkrétní právní možnosti tohoto zákazu." Zdroj: lidovky.cz

Někteří členové strany CDU, kteří kandidují v zářijových regionálních volbách, totiž vyzvali k zákazu nošení burek a nikábů, ale spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziere oponuje, že pokud dojde k celoplošnému zákazu, bude zřejmě zrušen německým nejvyšším soudem.Vzhledem ke svobodě náboženského vyznání se nedá očekávat, že by se podařilo burky a nikáby zakázat. Novinářům to ve čtvrtek řekl právě německý ministr vnitra.

„Jsme proti tomu, aby lidé v Německu byli plně zahalení. Nemá to místo v naší zemi a neodpovídá to našemu chápání role žen,“ řekl ministr. „Není ale možné zakázat všechno, co odmítáme,“ citoval ho server deníku Handelsblatt.

Podle de Maiziéra by navíc případný zákaz oděvů zahalujících tvář narazil u nejvyšších soudců v Karlsruhe. „I když k naší společnosti patří ukazování obličeje, nepodporuji všeobecný zákaz zahalování. Pravděpodobně by ho zrušil ústavní soud,“ řekl. Právní odborníci už dříve vyjadřovali přesvědčení, že se na burky a nikáby vztahuje svoboda vyznání zakotvená v německé ústavě.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace