Německá vojenská letadla Transall C-160 budou deportovat až 200.000 neúspěšných azylantů

Německá vojenská letadla Transall C-160 budou deportovat až 200.000 neúspěšných azylantů
Autor fotografie: bomberpilot/|Popisek: C-160 Transall (Luftwaffe) 2013
21 / 10 / 2015, 15:15

Informace o tajném plánu německé vlády unikly do médií. Federální a státní vlády chtějí co nejrychleji zvýšit počet deportací.

Nasazení vojenských letadel by mělo přispět k rychlejšímu vracení odmítnutých žadatelů o azyl do jejich vlasti, uvedl Bild s odvoláním na zdroje z vlády. Vláda podle listu zároveň ustupuje od dosavadní praxe, kdy přes zimu deportace zastavovala.

Podle německé Centrální evidence cizinců (AZR)  se jedná o přibližně 193.500 neúspěšných žadatelů o azyl ke konci září, což je o 40.000 více než v roce 2014. Až do konce srpna zhruba 21.000 odmítnutých žadatelů o azyl odešlo dobrovolně a dalších 11.522 bylo deportováno. Zbytek žadatelů ještě podalo odvolání nebo se nezdržují v místě přechodného bydliště.  (Zdroj: heise.de)

Kabinet rovněž rozhodl, že už nebude odmítnuté žadatele o azyl předem informovat o termínu jejich vyhoštění. Německé úřady tento postup kritizovaly, protože mnoho běženců se po oznámení data deportace před úřady skrývalo - někteří se odstěhovali z místa trvalého bydliště, další falšovali lékařské zprávy, aby je úřady nemohly odsunout. Podle nového azylového zákona se zkracuje lhůta pro deportaci ze šesti na tři měsíce a současně se snižují sociální dávky pro žadatele o azyl.

Dolet letadla C-160   je kolem 5.000 kilometrů a kapacita 88 výsadkářů nebo 93 plně ozbrojených vojáků

Vláda dále navrhuje omezení právních možností, jimiž se odmítnutí žadatelé o azyl mohou bránit proti rozhodnutí o vyhoštění. Chce také prozkoumat možné pobídky pro ty uprchlíky, kteří se dobrovolně rozhodnou vrátit do své vlasti. (Zdroj: ParlamentniListy.cz)

Foto: bomberpilot Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic
C-160 Transall (Luftwaffe) 2013 (8736110668) .jpg, autor

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.