Německé dráhy zavádí ve vlacích "bezpečné zóny pro ženy a matky s dětmi"

Německé dráhy zavádí ve vlacích &quote;bezpečné zóny pro ženy a matky s dětmi&quote;
Autor: Click17 pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Mitteldeutsche Regiobahn Desiro VT615 in Leipzig Hbf
30 / 03 / 2016, 09:30

Železniční přepravce Mitteldeutsche Regiobahn (MRB) chce v nejbližší době ve všech regionálních vlacích na trati z Lipska do Chemnitzu zařadit speciální oddělení pro ženy bez doprovodu a matky s dětmi.

Oddělení pro ženy a děti mají být umístěna ve vagonech uprostřed vlakových souprav, vedle tzv. klidových zón a v blízkosti vlakvedoucího. Zdroj: sueddeutsche.de

Umístění těchto speciálních oddělení v této části vlaku bylo zvoleno úmyslně. Mluvčí MRB pro list Süddeutsche Zeitung uvedl, že hlavním cílem tohoto opatření je, aby se ženy při cestách vlakem cítily bezpečněji.

Navzdory spekulacím, které se objevily na sociálních sítích i v tisku, ale přepravce uvedl, že toto opatření nesouvisí s nedávnou sérií sexuálních útoků a obtěžováním žen na veřejných místech v Německu. Mluvčí MRB uvedl, že opatření bylo přijato proto, aby se "ženy a matky s dětmi cítily bezpečněji."

Německo není první zemí, která nabízí oddělené vozy pro ženy a děti. Podle listu The Guardian toto opatření přijalo více zemí, včetně Íránu, Japonska, Indie, Spojených arabských emirátů nebo Egypta.

Zdroj: eurodenik.cz, travelandleisure.com

Foto: commons.wikimedia.orgClic17

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace