Německé policejní odbory varují: Na hranicích můžeme být už jenom tři týdny.

Německé policejní odbory varují: Na hranicích můžeme být už jenom tři týdny.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
22 / 01 / 2016, 12:00

Německá spolková policie je v krizi kvůli obrovskému přívalu uprchlíků do země.

Spolkový ministr vnitra de Maiziere včera prohlásil, že Německo prodlouží na neurčito pohraniční kontroly, které loni zavedlo na hranicích kvůli uprchlické krizi.

Dnes na jeho slova reagovala odborová centrála německých policistů (Die Gewerkschaft der Polizei), která varuje, že tento plán je neproveditelný. Policisté nejsou schopni chránit německé hranice neomezenou dobu, ale maximálně jen tři týdny. Místopředseda GdP Jörg Radek uvedl pro deník "Neue Osnabrücker Zeitung", že "Spolková policie je na hranici svých možností a zajištění pohraničních kontrol na dobu delší než tři týdny, není v lidských silách." 

Kontroly na německo rakouských hranicích byly zahájeny už 13. září loňského roku kvůli pokračujícímu přílivu uprchlíků do Německa. "Za tu dobu policisté odsloužili přes dva miliony přesčasových hodin, což představuje v přepočtu 1100 policistů. Nasazeno jich bylo 2000 a další musí zajistit ochranu letišť, nádraží a o víkendech i fotbalových zápasů," uvedl Radek.

Kritizoval i plánovaný nárůst policistů, V příštích třech letech má německá policie přijmout nejméně 3000 nových příslušníků, ale "To nám teď nepomůže, my je přece nemůžeme hned nasadit do služby, musí se vycvičit a proškolit."

Zdroj: faz.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.