Německé uprchlické ubytovny: Alkohol, násilí, rabování, znásilňování

Německé uprchlické ubytovny: Alkohol, násilí, rabování, znásilňování
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org|Popisek: Immigranten Flüchtlinge Asylanten
30 / 09 / 2016, 20:30

Počet obdobných deliktů v německých uprchlických táborech není přesně zmapován, protože o mnohých z nich se policie ani příslušné úřady vůbec nedozví.

V noci ze čtvrtka na pátek vypukly nepokoje v uprchlickém zařízení v Berlíně - Reinickendorferu, během kterých 50 žadatelů o azyl napadlo ostrahu zařízení, rozbilo jeho vybavení a vyrabovalo celou budovu. Azylanti také poškodili vůz jednoho ze zaměstnanců. Problémy nastaly ve chvíli, kdy pracovníci bezpečnostní služby zjistili, že se jim někdo vloupal do pracovny. Rozsvítili světla v celé budově a tím se spustily nepokoje. Zdroj: tagesspiegel.de, dailymail.co.uk

Na místě zasahovalo kolem třiceti policistů, kteří museli situaci uklidnit a osvobodit ochranku, která se před vzbouřenci musela uzamknout. Jeden ze strážců byl převezen do nemocnice s rozbitou hlavou.

"Zaplaťte nebo vás deportujeme!" - soukromá ochranka vydírala uprchlíky

Policie stále neví, proč vůbec nepokoje propukly. Podle policejního mluvčího je ale napětí mezi ochrankou a azylanty už delší dobu. "Povaha incidentu naznačuje, že se nejedná o spontánní konfrontaci," uvedl mluvčí. Většina útočníků prý vypadala jako pod vlivem omamných látek. V současnosti je čeká obvinění z narušování veřejného pořádku, těžkého ublížení na zdraví a škody na majetku.

Migranti v Německu odmítají deportace, odmítají pracovat. "Jsme hosty Merkelové!"

Den předtím, ve středu ráno vypukla rvačka mezi třiceti azylanty v uprchlickém středisku v Groß Glienicke v Postupimi a noc předtím se ve stejném zařízení porvali dva azylanti. Spory vznikly z neznámých důvodů mezi ubytovanými Čečenci a Pákistánci, policie musela situaci zklidnit a sedm azylantů zatkla. Jsou podezřelí z výtržnictví a pokusu o těžké ublížení na zdraví. Zdroj: tagesspiegel.de

Německo: Devítiletého syrského chlapce znásilnil sedmnáctiletý azylant

Ve středu 28. září zastřelila policie před uprchlickou ubytovnou v berlínské čtvrti Moabit 29letého uprchlíka. Ten se s nožem v ruce pokusil zaútočit na dalšího 27letého uprchlíka. Důvodem potyčky mezi oběma muži bylo podezření, že mladší z nich sexuálně zneužil osmiletou dívku, údajně dceru zastřeleného muže. Policie přijela k ubytovně poté, co dostala oznámení o možném znásilnění osmileté dívky. Když policisté vyváděli podezřelého z ubytovny, vrhl se na něj druhý uprchlík s nožem a vyhrožoval mu smrtí. 

Několik policistů na útočícího muže vystřelilo, aby zabránili střetu, jak později popsal policejní mluvčí. Těžce zraněný muž v noci na středu v nemocnici zemřel. Druhého policie vyšetřuje kvůli znásilnění. Zdroj: rozhlas.cz

Rvačka mezi iráckými jezídy a Čečenci v německém azylovém zařízení

Počet obdobných deliktů v německých uprchlických táborech není přesně zmapován, protože o mnohých z nich se policie ani příslušné úřady vůbec nedozví. Nicméně deník Tagesspiegel před několika týdny uváděl, že jenom v období mezi lednem a březnem došlo v uprchlických táborech a ubytovnách v samotném Berlíně ke 128 řádně zdokumentovaným případům sexuálního zneužívání. Jejich skutečný počet však může být dle expertů mnohem vyšší.

Po zkušenostech z minulých měsíců byla vláda Angely Merkelové nucena přislíbit poskytnutí desítek milionů eur na prevenci. Mnohé uprchlické tábory nebyly vůbec koncipovány tak, aby zde mohli žít mužští uprchlíci odděleně od žen a dětí. Narůstající počet sexuálních deliktů směřovaný nejenom proti ženám, ale i dětem přinutil lokální úřady a především vládu konečně jednat. Vzniklo několik nových táborů určených pouze pro děti a ženy, ale také pro homosexuály.

Jak konstatuje Daily Mail, rapidní nárůst sexuálních útoků se částečně přičítá požívání alkoholických nápojů, na které muslimští uprchlíci nejsou zvyklí. „Poprvé ve svém životě mají přístup k alkoholickým nápojům a nejsou schopni čelit důsledkům jeho požívání. Tato skutečnost také vedla k nařízení, že se do uprchlických táborů po celém Německu nesmí nosit alkohol,“ píše Daily Mail. Zdroj: parlamentnilisty.cz, dailymail.co.uk

Muslimský teror v německých uprchlických táborech

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.