Německé úřady o islámském teroristovi z Berlína věděly několik měsíců. Teď za jeho dopadení nabízí odměnu 100.000 eur

Německé úřady o islámském teroristovi z Berlína věděly několik měsíců. Teď za jeho dopadení nabízí odměnu 100.000 eur
Autor fotografie: Spolkový kriminální úřad|Popisek: Anis AMRI, 24 let, Tunis
22 / 12 / 2016, 06:15

AKTUALIZOVÁNO / Tajné služby sledovaly Anise Amriho minimálně od března do září a podezřívaly ho z přípravy teroristického útoku. Podle ČT24 se Amri pokoušel získat střelnou zbraň. Rovněž věděly o tom, že má několik identit a že je bezpečnostním rizikem.


21.12.2015 / Spolkový kriminální úřad hledá 24 letého Tunisana Anise Amriho, který je podezřelý z teroristického útoku na vánočním trhu v Berlíně.

"Podezřelý je 178 cm vysoký, váží 75 kg, má černé vlasy a hnědé oči. Je nebezpečný a může být ozbrojený” uvádí úřad na svých webových stránkách. Současně vyhlásil odměnu za informace vedoucí k jeho dopadení ve výši 100.000 eur.

Totální propadák německé police. Zadržela nevinného, skutečný terorista unikl

 

Britský server dailymail.co.uk uvádí, že německá policie tohoto tuniského žadatele o azyl letos už třikrát zatkla kvůli podezření, že plánuje teroristický útok, ale vždy ho údajně "nechala jít".

I německé tajné služby nepochopitelně selhaly

Německé úřady mají už několik měsíců podezření, že má Tunisan vazby na Islámský stát. Hlásí se k salafistům (islámští fundamentalisté, kteří požadují návrat ke kořenům islámu) a patří na seznam 549 lidí, které německé úřady registrují jako extrémně nebezpečné islamisty. Zdroj: seznam.cz

Podle serveru novinky.cz ho úřady považovaly za nebezpečného a Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) v červnu zamítl jeho žádost o azyl. Vyhoštěn ale nebyl, ačkoli letos v červenci byl v jihoněmeckém Ravensburgu umístěn do vyhošťovací vazby. Protože používal falešné identity a vydával se například za Egypťana nebo Libanonce, nevěděly, kam mají muže vyhostit. Navíc Tunisko odmítlo, že by muž byl skutečně jeho občanem. Zdroj: rozhlas.cz

Do Německa přicestoval přes jihoněmecký Freiburg v červenci 2015. Poté pobýval v Bádensku-Württembersku, v Berlíně a v Severním Porýní-Vestfálsku. Od února 2016 byl převážně v Berlíně, ale nedávno krátce navštívil Severní Porýní-Vestfálsko.

 

Tagy článku