Německé úřady důrazně varují: Islamisté jsou schopni otrávit pitnou vodu v Německu

Německé úřady důrazně varují: Islamisté jsou schopni otrávit pitnou vodu v Německu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: voda
24 / 01 / 2017, 14:00

Podle německé vlády existuje reálná možnost, že islamisté mohou postupným shromažďováním příslušných materiálů podniknout chemický útok v Německu.

Německá vláda spolu spolu se Spolkovým kriminálním úřadem (BKA) vydaly varování před takovým útokem.

BKA je přesvědčen, že pokud islamisté ještě chemické zbraně nevlastní, tak jsou schopni si je obstarat. Podle německého deníku Focus, ,,jsou islamisté v situaci, že si mohou obstarat velké množství chemikálií, a ty pak použít k teroristickému útoku".

Jako ,,realistická možnost" tohoto typu přichází do úvahy buď otrava zásob pitné vody, nebo potravin, uvádí deník Focus. Podle vlády mohou islamisté s příslušnou odbornou znalostí chemických zbraní je kdekoli v Německu použít jako zvlášť nebezpečnou zbraň.

Již dříve varoval britský náměstek ministra vnitra Ben Wallace před možností, že Islámský stát může zaútočit na velkou Británii chemickými zbraněmi. Wallace řekl, že IS má kapacity chemických zbraní na to, aby mohl tento devastující útok uskutečnit.

 

psali jsme:

Recitoval správně Korán, jen proto přežil masakr islamistů

Islámský stát přišel loni o skoro čtvrtinu území, ukázala analýza

Islámský stát plánuje hromadné chemické útoky na Velkou Británii. Dokáže vyrobit sám i chemické zbraně, říká náměstek britského ministra vnitra

 

 

Zdroj: focus.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.