Německého prezidenta v Sasku vypískali: "Jsi zrádce! Táhni!"

Německého prezidenta v Sasku vypískali: &quote;Jsi zrádce! Táhni!&quote;
Autor: YouTube/screenshot
27 / 06 / 2016, 06:00

Na německého prezidenta Joachima Gaucka při návštěvě saského města Sebnitz u českých hranic část obyvatel pískala a křičela jako na zrádce. Policie proti jedné osobě použila slzný plyn, uvedl německý deník Die Welt.

Berlín (ČTK) - Při cestě přes sebnitzké náměstí na zdejší radnici začali najednou na německého prezidenta někteří lidé pokřikovat "táhni zrádce lidu". Podle policie šlo asi o 30 lidí, kteří proti Gauckovi takto vystoupili. Jednu osobu policie zatkla.

Die Welt uvedl, že na internetu se v uplynulých dnech objevovaly výzvy extrémní pravice k narušení návštěvy hlavy státu v Sebnitzu.

K nadávkám na prezidenta, které mohou souviset s jeho náklonností k uprchlíkům a odporem k radikální pravici, se už vyjádřil spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas i šéf saské vlády Stanislaw Tillich. Podle Maase, kterému se ve východním Německu už stalo něco podobného, byl slovní útok děsivý, podle Tillicha ostudný.

Video: "Zrádce! Zrádce!" Němci vypískali ministra spravedlnosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace