Německo chce deportovat 40.000 afgánských migrantů. "Je to dobré řešení", tvrdí bývalý afgánský prezident

Německo chce deportovat 40.000 afgánských migrantů. &quote;Je to dobré řešení&quote;, tvrdí bývalý afgánský prezident
Popisek: Ilustrační foto
12 / 09 / 2016, 12:15

Bývalý afghánský prezident Karzáí řekl po třídenní návštěvě Německa, že deportace bude "dobrým řešením" pro rekonstrukci Afgánistánu.

Německo se údajně snaží deportovat kolem 40.000 z celkem 79.449 afghánských uprchlíků, kteří požádali o azyl. Berlín chce deportovat uprchlíky, kteří jsou ochotni se vrátit do své vlasti dobrovolně, stejně jako migranty, jejichž žádost o azyl byla zamítnuta třikrát za sebou, uvedl německý časopis Bild

Plán je součástí bilaterální dohody mezi německou a afghánskou vládou s tím, že většina migrantů bude do Afghánistánu přepravována charterovými lety. Zdroj: rt.com

Německo deportovalo neúspěšné žadatele o azyl do Afgánistánu

Bývalý afghánský prezident Hámid Karzaj se během třídenní návštěvy Německa setkal s uprchlíky a prosil je, aby se vrátili. "Hromadná emigrace podle něj už musí skončit," uvedl v rozhovoru pro tiskovou agenturu DPA. 

"Chybí nám vzdělaní mladí lidé, naléhavě je potřebujeme. Moje výzva k mým mladým krajanům proto zní: Neodcházejte! Vím, že prožíváme těžké časy, ale jiné země je také překonaly," řekl Karzaj. Zdroj: globe24.cz

Karzaj také obhajoval uprchlickou politiku německé kancléřky Angely Merkelové. "Udělala přesně to, co je správné. Vím, že momentálně je pod silným tlakem, ale podívejte se, co pro Německo udělala z mezinárodního hlediska - zejména v takových částech světa, kde skutečně záleží na tom, jakou máte pověst," dodal.

Německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) registroval podle zprávy z července 79.449 afgánských občanů, kteří v zemi požádali o azyl. Podle Bildu budou deportací ušetřeny ženy a nezletilé osoby, pokud by byly jejich životy v Afgánistánu ohroženy.

 Migranti v Německu odmítají deportace, odmítají pracovat. "Jsme hosty Merkelové!" 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.