Německo: Devítiletého syrského chlapce znásilnil sedmnáctiletý azylant

Německo: Devítiletého syrského chlapce znásilnil sedmnáctiletý azylant
Popisek: Ilustrační foto
26 / 05 / 2016, 20:00

Rodina zraněného chlapce o znásilnění informovala až po týdnu. Úřady ji okamžitě přestěhovaly do jiného zařízení.

Sedmnáctiletý běženec z azylového centra v německém Oldenburgu je podezřelý, že znásilnil a těžce zranil devítiletého chlapce, napsal ve čtvrtek list Die Welt, s odvoláním na informace státního zástupce Torbena Tölleho. Dítě žilo se svou rodinou ve stejném azylovém centru jako pachatel. Zdroj: Novinky.czoldenburger-onlinezeitung.de

„Podezření, že se na činu podílel ještě 34letý muž z Iráku, se nepotvrdilo,“ dodal Tölle. Tomuto muži ale dál hrozí stíhání pro neposkytnutí pomoci znásilňovanému dítěti. Celý čin podle vyšetřovatelů zřejmě sledoval.

Na kritiku, proč policie o činu neinformovala, šéf oldenburské policie Johann Kühme řekl: „Když dojde k případu zneužití dítěte v německých rodinách, veřejnost také není aktivně informovaná. Je to dané nařízením, které bylo přijaté daleko dřív, než nastala uprchlická krize.” Podle něj je mnohem důležitější chránit traumatizované dítě, než informoval veřejnost.

Alternativní mapa trestných činů údajně spáchaných utečenci na celém území Německa, Rakouska a Švýcarska. Vznikla jako důsledek "politicky korektní" debaty o problémech s přistěhovalci

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace