Německo nebude přijímat migranty z bělorusko-polské hranice, řekl ministr vnitra Seehofer

Německo nebude přijímat migranty z bělorusko-polské hranice, řekl ministr vnitra Seehofer
Autor: Pixabay
20 / 11 / 2021, 17:00

Německo nehodlá přijímat migranty, kteří uvízli na bělorusko-polské hranici, uvedl německý ministr vnitra Horst Seehofer.

Německo nechce přijímat migranty, kteří jsou nyní uvízlí na bělorusko-polské hranici, uvedl ministr vnitra Horst Seehofer ve čtvrtek při jednání se svým polským protějškem Mariuszem Kamińskim.

,,Když k nám přijmeme uprchlíky, podlehneme tlaku a řekneme, že bereme migranty do evropských zemí, tak to na druhé straně znamená uskutečnění základního principu této podlé strategie," prohlásil v úterý na tiskové konferenci ve Varšavě Seehofer. Jeho slova tak vyzněla na tiskové konferenci jako varování. ,,Mluvíme zde o neregulérní migraci, která je organizovaná Běloruskem a určitou mírou pomoci ze strany Ruska," pokračoval dále Seehofer.

Podle německého ministra vnitra Poláci nesledují při řešení krize na bělorusko-polských hranicích jen své zájmy, ale jednají i v zájmu celé Evropské unie. Právě do Německa směřují přes další tranzitní země kroky většiny migrantů.

Seehofer rovněž dementoval zprávu, kterou přinesla běloruská státní tisková agentura Belta, že běloruský prezident Alexandr Lukašenko navrhl německé kancléřce Angele Merkelové plán na vyřešení krize na hranicích, kdy EU měla závazně přijmout 2 000 migrantů.


Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace