Německo hlásí rekordní počty žádostí o azyl - loni přes 200 tisíc

Německo hlásí rekordní počty žádostí o azyl - loni přes 200 tisíc
Autor fotografie: Německo hlásí statisíce žádostí o azyl|Popisek: Ilustrační foto
22 / 01 / 2015, 09:30

22.1.2015 / To je o 60 procent více než v předchozím roce. A přes 40 tisíc azylantů je ze Sýrie. Demonstrace protiislámských aktivistů v Lipsku se zúčastnilo přes 15 tisíc Němců.
Zdroj: BMI - německé ministerstvo vnitra, FAZ, aktualne.cz

V roce 2014  bylo podáno celkem 202.834 žádostí o azyl, to je o 75.811 více než v roce 2013. Celou zprávu naleznete na stránkách BMI. Varovné zprávy však přicházely už ke konci loňského roku ("Německo hlásí rekordní počet žádostí o azyl")

Nejvíce přistěhovalců (30 %) je z Balkánu (Srbsko, Kosovo, Makedonie, Bosna a Hercegovina a Albánie).

K vývoji počtu žadatelů o azyl uvedl ministr vnitra Thomas de Maiziere:

"S více než 202 000 žádostí o azyl, které jsme vyřídili v uplynulém roce, se jedná o čtvrtý nejvyšší počet žadatelů o azyl, který kdy byl  v Německu zaznamenán. Ve srovnání s ostatními členskými státy EU má naše země opět zdaleka nejvyšší počet žadatelů o azyl."

Počet žádostí uprchlíků ze Sýrie vzrostl dvojnásobně,  z Albánie dokonce pětinásobně.

Sousední Švýcarsko se rozhodlo jinak - sníží počet uprchlíků ("Švýcaři řekli v referendu ANO snížení počtu imigrantů, NE zvýšení zlatých rezerv").

S neustále rostoucím počtem imigrantů narůstá i napětí v německé společnosti, která se obává "islamizace" země a současně panují obavy z útoků radikálních islamistů (Psali jsme v článku "Islám začal rozdělovat německou společnost").

Včerejší demonstrace Legidy ("Lipsko proti islamizaci západu") v Lipsku, o které jsme psali v článku "Desítky tisíc Němců na dnešním protiislámském protestu v Lipsku?"  se údajně nesetkala s masovou podporou, kterou předpokládali její organizátoři.

Z původně plánovaných až 60 tisíc manifestujících se podle listu Frakfurter Allgemeine Zeitung zúčastnilo "pouhých" 15 000 lidí. Deník to komentuje slovy "Byla to arogance nebo velikášství?"

Vedení Pegidy v Drážďanech, kde hnutí vzniklo, se ještě před začátkem demonstrace od akce v Lipsku distancovalo. Před zahájením akce se ale na místě konání shromáždilo jen několik stovek příznivců hnutí. Podle serveru deníku Leipziger Volkszeitung (LVZ) bránili stoupencům Pegidy v příchodu účastníci 19 protidemonstrací, které se v Lipsku konají. Na odpůrce islámu pokřikovali "zmizte odsud". (zdroj: aktualne.cz)

Podívejte se na video z demonstrace (délka přes tři hodiny, zdroj YouTube, RT Deutsch)

Psali jsme také:

Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

Islamizace Německa a EU

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení 

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Skrytá rizika Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou

 

 

Tagy článku