Popisek: Ilustrační foto
Přeplněné uprchlické ubytovny představují pro Německo závažnou hrozbu. Německý ministr vnitra přiznal, že neví, jak situaci řešit.
Peklo v německých uprchlických táborech
Americký think tank GATESTONE Institute, který se věnuje tématům, která nezveřejňují média hlavního proudu, zveřejnil 1. října obsáhlý článek, ve kterém popisuje situaci v německých uprchlických táborech "Šaría v německých uprchlických táborech".
Redaktorka Soeren Kern v něm na základě informací získaných z médií, z rozhovorů politiků a odborníků podává obsáhlý výčet incidentů, ke kterým došlo v německých azylových zařízeních za poslední dva měsíce. Křesťané, Kurdové a Jezídi jsou stále častěji napadáni muslimskými uprchlíky, dochází k pronikání islámistických radikálů a k posilování saláfistického hnutí v Německu.
Redaktorka Soeren Kern zveřejnila před několika dny článek "Německo zasáhla epidemie znásilnění uprchlíků", ve kterém vypočítává případy znásilnění německých žen a tvrdí, že policie odmítá zvěřejňovat případy, ve kterých figurují uprchlíci a migranti, protože nechtějí připustit legitimitu kritiky masové imigrace.
Policejní odbory varují před výbuchem násilí, ministr vnitra si neví rady
Situace je už natolik vážná, že německý ministr vnitra De Maiziére přiznal, že si se situací neví rady a v televizní stanici ZDF přiznal, že bitky v ubytovnách jsou do značné míry způsobeny tím, že jsou tato zařízení přeplněná a lidé v nich musejí dlouho čekat, než úřady rozhodnou o jejich osudu. Informují o tom všechna německá média, například Die Welt, Bild nebo Stern.
Předseda německých policejních odborů Reiner Wendt uvedl dnes pro deník Bild, že v německých ubytovnách pro běžence hrozí eskalace násilí, někteří uprchlíci si vyrábějí z nábytku improvizované zbraně.
Wendt řekl: "Hrozí nebezpečí, že se situace nejen na hranicích, ale také v ubytovnách pro uprchlíky vymkne kontrole," řekl Wendt deníku Bild. "Podle našich poznatků dochází bohužel na mnoha místech, nejen v Kasselu a v Hamburku, téměř denně k cíleným a dobře připraveným násilným konfliktům kvůli etnické nebo náboženské příslušnosti," řekl.
Ministr vnitra De Maiziére kritizoval chování některých běženců. "Až do léta byli uprchlíci vděčni za to, že u nás mohou být. Ptali se, kde je policie, kde je úřad (pro migraci). A zjišťovali si, kam v Německu budou umístěni. To se teď změnilo. Nyní mnoho běženců věří, že se mohou sami přestěhovat kamkoli...Stávkují, protože se jim nelíbí ubytovny, bouří se, když jim nechutná jídlo, perou se v azylových zařízeních," řekl ministr.
Policejní odbory uvedly už v červenci, že německá spolková policie čelí bezprecedentním problémům. Tehdy uvedl zástupce odborů Jörg Radek v magazínu "Der Spiegel", že po celé měsíce už policisté nestíhají uprchlíkům, které zadrží na bavorských hranicích, snímat otisky prstů a díky tomu nejsou desetitisíce osob registrovány.
Němci mění názor na uprchlíky i na imigraci, popularita kancléřky Merkelové padá
Server Deutsche Welle zveřejnil průzkum veřejného mínění, který odhalil změnu v přístupu německé veřejnosti k uprchlické krizi. Stále více lidí cítí strach, že do jejich země proudí příliš mnoho uprchlíků, 51 procent Němců má obavy z uprchlické krize. To je o 13 procent více než v posledním sprnovém průzkumu. Poklesl i počet lidí, kteří tvrdili, že se jich situace netýká, z 59 na 47 procent. A o 11 procent vzrostla skepse vůči imigraci samotné - Němci si myslí, že imigrace s sebou přináší více nevýhod než výhod.
Zdroj: ParlamentniListy.cz