Německo navrhuje kvůli uprchlíkům zavedení "mimořádné daně" pro všechny unijní země.

Německo navrhuje kvůli uprchlíkům zavedení &quote;mimořádné daně&quote; pro všechny unijní země.
16 / 01 / 2016, 13:15

"Zajištění vnějších hranic EU stojí peníze," uvedl německý ministr a navrhl zavedení mimořádné daně z pohonných hmot.

Wolfgang Schäuble navrhl, aby pro financování ochrany vnějších hranic Schengenu byla zavedena celoevropská daň z pohonných hmot. V rámci celé EU by byl zaveden jakýsi zvláštní poplatek, který by řešil případy, že v národních rozpočtech nebo rozpočtu EU nebude dostatek finančních prostředků. Navrhuje například vybírat "poplatek" za každý litr benzínu. Tento návrh uvedl pro německý deník sueddeutsche.de.

"Musíme zajistit vnější hranice schengenského prostoru. Při řešení tohoto problému nesmíme selhat kvůli nedostatku finančních prostředků," uvedl politik vládnoucí CDU. "Pokud jednotlivé unijní země nebudou ochotny tento poplatek uhradit, pak budeme muset vytvořit koalici těch, kteří tak učinit chtějí," řekl. 

Německý ministr přišel s tímto návrhem pro další unijní země poté,  co Německo oznámilo, že loni dosáhlo rozpočtového přebytku 12,1 miliardy eur (327 miliard korun), což je dvojnásobek toho, co vláda očekávala. O mimořádně dobrém finančním hospodaření Německa se díky konjunktuře a vyšším daňovým příjmům spekuluje již od začátku měsíce. Vláda původně očekávala přebytek okolo šesti miliard eur (162 miliard korun).

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.