Německo nemění svůj dosavadní postoj k přerozdělování běženců

Německo nemění svůj dosavadní postoj k přerozdělování běženců
Autor fotografie: pixabay.com
27 / 01 / 2018, 06:30

Berlín - Německo nemění svůj dosavadní postoj v migrační politice. Solidární přerozdělování běženců zůstává nadále ústřední součástí azylové politiky.

Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes řekl mluvčí ministerstva vnitra Johannes Dimroth, který tak v podstatě opravil vyjádření svého šéfa, ministra vnitra Thomase de Maiziéra. Ten ve čtvrtek na okraj neformálního jednání ministrů vnitra zemí Evropské unie v Sofii prohlásil, že německá vláda je připravena prozatím ukončit diskusi o rovnoměrnějším přerozdělování uprchlíků.

Dimroth dnes ale konstatoval, že solidární přerozdělování uprchlíků mezi jednotlivé státy EU nadále zůstává "jednou z centrálních součástí aktuálních snah o reformy společného evropského azylového systému".

De Maizi?re, který je členem Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové, se ve čtvrtek nechal slyšet, že pokud se má dospět k reformě azylové politiky v EU, je třeba nejdřív řešit jiná témata, jako jsou společná pravidla azylového řízení a podmínky pro přijímání uprchlíků. Německý ministr také nejednoznačně odpověděl na otázku, zda by Německo souhlasilo i s takovou reformou systému přijímání uprchlíků, která by nepředpokládala jejich přerozdělování na základě kvót, a to ani při velké uprchlické vlně. "O tom bychom pak rozhodovali na konci jednání," nechal ministr otázku otevřenou.

Slova de Maiziéra přivítal český premiér v demisi Andrej Babiš, ohradil se vůči nim naopak k eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos. Upozornil, že postoj Evropské komise se nemění. Není přijatelné, aby některé státy odmítaly akceptovat uprchlíky, podotkl.

Autor: ČTK

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Tagy článku