Německo ostře kritizuje postup Rakouska, a chce poslat na hranice Bundeswehr s nejmodernější technikou

Německo ostře kritizuje postup Rakouska, a chce poslat na hranice Bundeswehr s nejmodernější technikou
Popisek: Ilustrační foto
28 / 10 / 2015, 17:30

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére obvinil rakouské úřady, že nechávají imigranty nerušeně přecházet rakousko-německé hranice. Připravuje se zesílená ochrana německých hranic se sousedním Českem a Rakouskem.

Ministr de Maiziére (CDU) uvedl na dnešní tiskové koferenci v Berlíně: „Jednání Rakouska v posledních dnech je nepatřičné… Všimli jsme si, že migranti jsou v noci odváženi k německé hranici bez jakéhokoli zaopatření a upozornění. Rakousko v úterý slíbilo, že se vrátí k organizovanému postupu. Očekávám, že se tak stane okamžitě,“ Jde tak zatím o nejsilnější kritiku Berlína na adresu Rakouska za poslední dva měsíce, a kritika souvisí s plánovanou výstavbou plotu na rakousko-slovinské hranici, o které dnes informovala rakouská ministryně vnitra.

K budování plotu muselo Rakousko přistoupit i přesto, že od 15. září zavedlo zpřísněné kontroly na hranicích s Maďarskem, Slovinskem a Itálií. 

O budování plotu i na německých hranicích mluvil nedávno i bavorský ministr financí Markus Söder, podle kterého v současnosti nemá německá vláda vůbec přehled o tom, kdo do země přichází. "Jsem proto přesvědčen, že se v Evropě ještě bude mluvit o budování ochranných plotů," uvedl. 

Německo nyní sice nemluví přímo o budování hraničních zátarasů, ale poslanec a bezpečnostní expert německé vládní CDU Henning Otte dnes řekl, že "By Německo mělo k zajištění bezpečnosti svých hranic s Rakouskem a Českem nasadit svou armádu." Ta by měla využívat bezpilotní letouny, vrtulníky a radary. Federální a státní policie jsou totiž podle něj v současné době maximálně vytíženy a měly by proto dostat technickou podporu armády v souladu s článkem 35 německé ústavy, míní člen obranného výboru Spolkového sněmu.

„Abychom zabránili nekontrolovanému překračování hranice z Rakouska a České republiky do Německa, je zapotřebí na hranicích zavést komplexní bezpečnostní opatření,“ řekl v úterý člen konzervativní CDU premiérky Angely Merkelové listu Cellesche Zeitung.

Zdroj: Česká televize

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace