Německo plánuje vývoj vlastního stíhače

Německo plánuje vývoj vlastního stíhače
Autor fotografie: Fishman 53 CC BY-ND 2.0|Popisek: Ilustrační foto Tornado
23 / 12 / 2015, 08:15

Agentura Reuters přinesla informaci, že Německo plánuje vývoj nového stíhače, který by nahradil letitá Tornada.

Německo hodlá zahájit rozhovory s evropskými partnery, aby zjistilo, jaké mají požadavky na nové letadlo. Zatím není podle dokumentů ministerstva obrany jasné, zda se bude jednat o pilotovaný nebo bezpilotní stroj. Je možné, že bude navrhován tak, aby splnil obě možnosti - tedy letět s pilotem nebo bez, podle druhu mise.

Vývoj nového stroje by se mohl stát evropským projektem, stejně jako vývoj a výroba Tornada, které dodávalo konsorcium Panavia. Současně s vývojem nového stíhače německé letectvo hledá cestu, jak prodloužit životnost stávajích strojů Tornado do půlky 30.let tohoto století.

Panavia Tornado je série dvoumístných dvoumotorových bojových letounů s měnitelnou šípovitostí křídla, které byly společně vyvinuty Spojeným královstvím, Německem a Itálií. Existují tři základní verze Tornada, stíhací bombardér Tornado IDS (Interdictor / Strike) ve Velké Británii značené Panavia Tornado GR.1, letoun pro elektronický boj - Tornado ECR (Electronic Combat/ Reconnaissance) a Tornado ADV (Air Defence Variant) přepadový stíhač. Aktuálně je používaný letectvy Velké Británie, Německa, Itálie a Saúdské Arábie. 

Zdroj: Reuters, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace