Německo podle utajované zprávy letos očekává 1,5 milionu žadatelů o azyl.

Německo podle utajované zprávy letos očekává 1,5 milionu žadatelů o azyl.
05 / 10 / 2015, 17:00

Úřady se obávají kolapsu celého systému. Každý den projde přes německé hranice 7 až 10 tisíc utečenců.

Německé úřady očekávají, že v zemi letos požádá o azyl až 1,5 milionu uprchlíků. Přitom původní odhady se pohybovaly "jenom" kolem 800 tisíc až jednoho milionu. Deník Bild dnes citoval interní prognózu německých úřadů, která byla údajně označena za "důvěrnou". Informaci převzal britský server The Guardian.

Bild uvádí, že německé orgány jsou znepokojeny současným stavem, který může vést "ke zhroucení systému". Úřady se snaží urychleně zajistit dostatek mobilních kontejnerů a sociálního zázemí pro uprchlíky. "Migrační tlak se bude v Německu dále zvyšovat. Nyní proudí přes hranice 7-10.000 uprchlíků denně", cituje Bild z důvěrné zprávy. "Hrozí, že se tak vysoký počet žadatelů o azyl stane extrémní zátěží pro jednotlivé spolkové země, města a obce," a ve zprávě jsou rovněž vysloveny obavy z toho, že ti, kteří získají v Německu azyl, přivedou do země svoje rodinné příslušníky.

"Vzhledem ke struktuře rodin na Blízkém východě by to znamenalo, že ke každému jednotlivci z tohoto regionu, kterému bude udělen azyl, se přistěhuje průměrně čtyři až osm rodinných příslušníků."

O tom mluvil i český prezident Miloš Zeman, který řekl 31. srpna "....ti migranti, kteří se uchytí v Evropě budou zvát další a další příbuzné a známé," a nazval to tzv. "nasávacím efektem."

Německo má s uprchlíky obrovské problémy. Varují policejní odbory i ministr vnitra

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble řekl v neděli, že EU musí omezit počet lidí, kteří přicházejí do Evropy.

Německo neví, kolik se v zemi pohybuje ilegálních imigrantů, některým politikům už dochází trpělivost.

Německá kancléřka Angela Merkelová čelí stále většímu tlaku koaličních stran, aby změnila svůj postoj vůči běžencům a přiznala, že Berlín nemůže přijmout neomezené množství přistěhovalců. Po bavorské Křesťanskosociální unii (CSU) se ke kritice připojila i sociální demokracie (SPD). 

"Kancléřka nese velkou zodpovědnost a musí ukázat svou vůdčí sílu. K tomu patří i to, že jasně řekne, že pokud letos přijmeme milion uprchlíků, budou naše možnosti prakticky vyčerpány," řekl deníku Tagesspiegel šéf poslanců SPD Thomas Oppermann. "Musíme vyslat jasný signál, že Německo nemůže samo přijmout všechny běžence," doplnil. (Zdroj: ceskenoviny.cz)

Tagy článku